Mozaiki

Cegiełka COTTO 10x5 TUMBLED

Cegiełka COTTO 10x5 TUMBLED

199,00

Mozaika COTTO 5x5

Mozaika COTTO 5x5

15,009,90

Mozaika sześciokątna, turkus

Mozaika sześciokątna, turkus

99,00

Mozaika sześciokątna, biała

Mozaika sześciokątna, biała

99,00

Mozaiki

Pierwsze co przychodzi na myśl, kiedy mówimy o ozdobach ścian, to obrazy. Ale dużo wcześniej, jeszcze w odległej starożytności, dekoracje nanoszono bezpośrednio na ścianę. Tak powstawały freski i popularne do dziś mozaiki. Dostępne w DomuRustykalnym.pl płytki z moizaiki pomogą stworzyć niepowtarzalne dekoracje na ściany w dowolnym pomieszczeniu!

Elegancka ceramiczna mozaika

Mozaiki od stuleci przybierały formę ornamentów lub nawet całych obrazów. Układana była z drobnych kamyczków, różnokolorowych szkiełek, a także fragmentów ceramicznych płytek. Taki rodzaj dekoracji obecny był we wszystkich krajach basenu Morza Śródziemnego, głównie przez to, że był dużo trwalszy niż freski malowane bezpośrednio na ścianie. Mozaiki ścienne, a także podłogowe przyjęły się w kulturze arabskiej, w Bizancjum, a także w Europie czasów średniowiecza. Śmiało można stwierdzić, że tak naprawdę moda na nie nie przeminęła nigdy. W XIX i XX wieku płytki mozaika często występowały w aranżacjach w stylu secesyjnym, a później także w kierunkach modernistycznych. Dziś równie chętnie wykorzystuje się kafle mozaika w aranżacjach wszelkich pomieszczeń, również tych w prywatnych domach i mieszkaniach!

Mozaika w kuchni i łazience

Ręcznie wykonane płytki dostępne w sklepie internetowym DomRustykalny.pl wykonane są z masy klinkierowej, dlatego można zastosować je w pomieszczeniach, w których występuje wyższy stopień wilgoci. Jeżeli szukamy płytek łazienkowych w mozaikę to właśnie płytki Cotto będą najlepszym wyborem. Wyglądają jak drobne cegiełki, różniące się od siebie odcieniami. Dają niezwykły efekt na podłodze, ale również na ścianie, dzięki temu, że każda posiada swój naturalny odcień wypalanej gliny. Oczywiście ten rodzaj płytek można wykorzystać również przy aranżacjach innych pomieszczeń: kuchni w stylu rustykalnym lub salonu w stylu skandynawskim, gdzie takie surowe materiały doskonale komponują się z resztą wystroju. W ofercie Domu Rustykalnego znajdują się także płytki sześciokątne, z którymi można stworzyć na ścianie niezwykłą dekorację, przypominającą kształtem plaster miodu. Sześciokątne płytki ceramiczne mozaika są szkliwione, dlatego uzyskany efekt będzie zupełnie inny. Białe płytki na wysoki połysk są bardzo uniwersalne - biel komponuje się z większością kolorów. Szczególnie pięknie białe płytki do kuchni mozaika komponują się z jasnym drewnem sosnowym lub bukowym. Dobrym pomysłem jest połączenie jasnej mozaik z ciemniejszym kolorem ścian. Mogą to być inne płytki lub po prostu pomalowana na szaro ściana. W kolekcji znajdują się także turkusowe płytki sześciokątne. Pasują do białych i czarnych mebli. Mogą być doskonałym uzupełnieniem mebli kuchennych na wysoki połysk. Ich niezwykła turkusowa głębia sprawia, że są naprawdę piękną dekoracją każdej ściany, z powodzeniem zajmując miejsce obrazów i innych dekoracji ściennych. Nie można zapominać o technicznych aspektach! Płytki są bardzo łatwe w czyszczeniu pielęgnacji, a odpowiednio zaimpregnowane, będą na długo zachwycać wszystkich odwiedzających Wasz dom!