Licówki z cegły COTTO 24x4
 • Licówki z cegły COTTO 24x4
 • Licówki z cegły COTTO 24x4
 • Licówki z cegły COTTO 24x4

Licówki z cegły COTTO 24x4

Nr ref.: SM_3

Cena: 189,00
Cena za: 1 m2
Format: 240x40x13 mm
Ilość:
do schowka
Dostępność: Termin ustalany indywidualnie

Doskonałe do:

 • do kuchni
  do kuchni
 • do łazienki
  do łazienki
 • do salonu
  do salonu
 • na korytarz
  na korytarz
 • do obiektów zabytkowych
  do obiektów zabytkowych
 • ściana i elewacja
  ściana i elewacja
 • do ogrodu
  do ogrodu

Płytki z cegły, licówki COTTO 24x4

Licówki COTTO szczególnie polecane są do zastosowań we współczesnym budownictwie. Wielkość licówek 24x4 cm jest typowa dla terenów Hiszpanii i Włoch. Gra kolorów płytek jest podobna jak w przypadku oferowanych przez nas płytek podłogowych COTTO. Format płytki ok. 240x40x13 mm (wymiary mogą się trochę różnić z powodu ręcznego wykonania).

Płytki można bez problemu układać na podłodze, w tym również na otwartych tarasach!

Na 1 m2 przypada ok. 80 szt. płytek przy użyciu zalecanej fugi 12 mm.

Ciężar licówek umożliwia budowę ścianek działowych także w budynkach piętrowych i to zarówno nowych jak i w starym budownictwie. Płytki można montować na płyty GK, OSB lub po prostu na oryginalne ściany pomieszczenia. Bezproblemowy jest także montaż na elewacjach ocieplonych styropianem.

Licówki COTTO to ceramiczne płytki ścienne pochodzące z rodzinnej manufaktury Rogiński Warsztat Artystyczny. Płytki wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości masy klinkierowej. Płytki nawiązują wyglądem do cegieł stosowanych na południu Europy.

Licówek COTTO nie należy porównywać z płytkami wytwarzanymi z cegieł porozbiórkowych. W porównaniu z płytkami ciętymi z cegły nasze licówki posiadają znacznie lepszą jakość, która wyraża się takimi parametrami jak pełna morozoodporność, twardość, mała nasiąkliwość oraz brak zanieczyszczeń, które mogą wystąpić w starych cegłach (np. pleśń).

Tradycyjna technologia produkcji została dostosowana do potrzeb współczesnego rynku - płytki są mrozoodporne (badanie na 100 cykli), posiadają niską ścieralność. Można stosować je na zewnętrznych elewacjach bydynków. Oferowane przez nas płytki znalazły uznanie wśród wielu klientów zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych - wykorzystano je m. in. w kościołach, restauracjach, obiektach pałacowo parkowych oraz w bardzo wielu pomieszczeniach prywatnych. Licówki zostały również docenione w nowoczesnym budownictwie, czego przykładem jest ich zastosowanie na klatkach schodowych osiedla GARNIZON w Gdańsku Wrzeszczu.

Chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami
i promocjami? Zapisz się do newslettera!

Zobacz również