Płytki Zellige - brązowe
 • Płytki Zellige - brązowe
 • Płytki Zellige - brązowe

Płytki Zellige - brązowe

Nr ref.: Z180

Cena: 550,00
Cena za: 1 m2
Format: 100x100x10 mm
Ilość:
do schowka
Dostępność: Termin ustalany indywidualnie

Doskonałe do:

 • do kuchni
  do kuchni
 • do łazienki
  do łazienki
 • do salonu
  do salonu
 • ściana i elewacja
  ściana i elewacja

Tradycyjne marokańskie płytki ZELLIGE

Płytki ZELLIGE (zwane też: zellidż, zillij lub zellij) są bardzo specyficznym i wyjątkowym materiałem wykończeniowym. Są bardzo charakterystyczne dla obszaru śródziemnomorskiego, w szczególności dla architektury Maroka oraz Andaluzji. Płytki Zellige mogą występować zarówno jako płytki glazurowane jak i nieglazurowane. Ich unikalną cechą jest występowanie bardzo wielu kolorów, a w obrębie konkretnej barwy występowanie jej wielu odcieni. Płytki są wytwarzane całkowicie ręcznie i wypalane w tradycyjnych piecach ogniowych - stąd możliwe "defekty" na powierzchni płytek: zbąblenia szkliwa, ewentualnie ślady popiołu. Płytki wypalane są w większych formatach, z których następnie docina się przy pomocy specjalnego młotka potrzebne kształty - począwszy od oferowanego przez nas podstawowego kwadratu ok. 10x10 cm, aż po skomplikowane i drobne wielokąty, z których układa się piękne mozaiki. Mozaiki te stosowane są zarówno w dużej architekturze jak i w elementach wystroju wnętrz: stołach, świecznikach, mniejszych i większych fontannach. Ilość pracy ręcznej, która jest potrzebna do uzyskania tych płytek jest po prostu ogromna.

W Europie płytki Zellige stosowane są przez najbardziej wymagających klientów - architektów i designerów, którzy tworzą niesamowite aranżacje, czy to w łazienkach, czy w kuchniach. Płytki bardzo dobrze pasują do wnętrz o charakterze rustykalnym, ale my polecamy je szczególnie do wyrafinowanych projektów wnętrz nowoczesnych.

Dostępność płytek ZELLIGE

Płytki Zellige sprowadzane są zawsze na indywidualne zamówienie. W sytuacji, gdy dany wzór płytki jest dostępny na magazynie producenta czas dostawy wynosi ok. 12 dni roboczych.

Zawsze informujemy o szczegółowym terminie planowanej dostawy – jeżeli termin taki jest nieakceptowany przez klienta ma on prawo odstąpić od zamówienia bez konsekwencji. Wszelkie nadpłacone środki zostają wówczas niezwłocznie zwracane na podane przez klienta konto.

Informacje na temat dostawy płytek ZELLIGE

Ze względu na swój ciężar, płytki wysyłamy spedycją paletową. Zasady dostaw paletowych są inne niż zasady dotyczące zwykłych przesyłek kurierskich. W dostawie paletowej nie ma możliwości wnoszenia towaru „pod drzwi”. Nie stosuje się też tzw. powtórnej próby doręczenia – każdy nadplanowy przyjazd ciężarówki jest obarczony dodatkową opłatą i wymaga złożenia osobnej dyspozycji. Samochody wyposażone są w windę, która zdejmuje paletę na ziemię. Mniejsze ilości płytek wysyłamy zwykłą przesyłką kurierską (najczęściej UPS), na zasadach powszechnie przyjętych dla tego rodzaju dystrybucji.

Chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami
i promocjami? Zapisz się do newslettera!

Zobacz również