Płytka ceglana, licówka STARY MUR
 • Płytka ceglana, licówka STARY MUR
 • Płytka ceglana, licówka STARY MUR
 • Płytka ceglana, licówka STARY MUR
 • Płytka ceglana, licówka STARY MUR
 • Płytka ceglana, licówka STARY MUR
 • Płytka ceglana, licówka STARY MUR
 • Płytka ceglana, licówka STARY MUR

Płytka ceglana, licówka STARY MUR

Nr ref.: SM_1

Cena: 220,00
Cena za: 1 m2
Format: 260x70x15 mm
Ilość:
do schowka
Dostępność: 4-5 dni

Doskonałe do:

 • do kuchni
  do kuchni
 • do łazienki
  do łazienki
 • do salonu
  do salonu
 • na korytarz
  na korytarz
 • pod kominki i kozy
  pod kominki i kozy
 • ściana i elewacja
  ściana i elewacja
 • do ogrodu
  do ogrodu

Licówki STARY MUR - ceglane płytki ścienne

Licówki STARY MUR szczególnie polecane są do zastosowań we współczesnym budownictwie - ich głęboka faktura uwydatnia efekt tradycyjnego “starego muru”. Gra kolorów płytek jest podobna jak w przypadku oferowanych przez nas płytek podłogowych COTTO. Format płytki ok. 260x70x15 mm (wymiary mogą się trochę różnić z powodu ręcznego wykonania).

Na 1 m2 przypada ok. 45 szt. płytek przy użyciu zalecanej fugi 12 mm.

Ciężar licówek umożliwia budowę ścianek działowych także w budynkach piętrowych i to zarówno nowych jak i w starym budownictwie. Płytki można montować na płyty GK, OSB lub po prostu na oryginalne ściany pomieszczenia. Bezproblemowy jest także montaż na elewacjach ocieplonych styropianem. Dostępne są taże narożniki.

Licówki SATRY MUR to ceramiczne płytki ścienne pochodzące z rodzinnej manufaktury Rogiński Warsztat Artystyczny. Płytki wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości masy klinkierowej. Płytki nawiązują wyglądem do średniowiecznej cegły ręcznie formowanej - cegły gotyckiej. 

Licówek STARY MUR nie należy porównywać z płytkami wytwarzanymi z cegieł porozbiórkowych. W porównaniu z płytkami ciętymi z cegły nasze licówki posiadają znacznie lepszą jakość, która wyraża się takimi parametrami jak pełna morozoodporność, twardość, mała nasiąkliwość oraz brak zanieczyszczeń, które mogą wystąpić w starych cegłach (np. pleśń).

Tradycyjna technologia produkcji została dostosowana do potrzeb współczesnego rynku - płytki są mrozoodporne (badanie na 100 cykli), posiadają niską ścieralność. Można stosować je na zewnętrznych elewacjach bydynków. Oferowane przez nas płytki znalazły uznanie wśród wielu klientów zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych - wykorzystano je m. in. w kościołach, restauracjach, obiektach pałacowo parkowych oraz w bardzo wielu pomieszczeniach prywatnych. Licówki STARY MUR zostały również docenione w nowoczesnym budownictwie, czego przykładem jest ich zastosowanie na klatkach schodowych osiedla GARNIZON w Gdańsku Wrzeszczu.

Dostępność cegieł licówek

Dostępność liczona jest w dniach roboczych. Termin dostawy ustalany jest indywidualnie. Należy pamiętać, że część cegielni jest zamknięta w sezonie zimowym. Zawsze informujemy o szczegółowym terminie planowanej dostawy – jeżeli termin taki jest nieakceptowany przez klienta ma on prawo odstąpić od zamówienia bez konsekwencji. Wszelkie nadpłacone środki zostają wówczas niezwłocznie zwracane na podane przez klienta konto.

Informacje na temat dostawy cegieł licówek

Ze względu na swój ciężar, cegły i licówki wysyłamy spedycją paletową. Zasady dostaw paletowych są inne niż zasady dotyczące zwykłych przesyłek kurierskich. W dostawie paletowej nie ma możliwości wnoszenia towaru „pod drzwi”. Nie stosuje się też tzw. powtórnej próby doręczenia – każdy nadplanowy przyjazd ciężarówki jest obarczony dodatkową opłatą i wymaga złożenia osobnej dyspozycji. Samochody wyposażone są w windę, która zdejmuje paletę na ziemię.

Chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami
i promocjami? Zapisz się do newslettera!

Zobacz również

Konserwacja i montaż

Fuga rustykalna do terakoty i cegły, popielaty 25 kg

Fuga rustykalna do terakoty i cegły,...

110,00

Fila PH ZERO do usuwania cementu i zapraw klejowych 1 L

Fila PH ZERO do usuwania cementu i...

59,00

FILAWET ECO terakota i kamień, efekt mokrej podłogi 1 L

FILAWET ECO terakota i kamień, efekt...

199,00

Fila W68 impregnat do kamienia niepolerowanego 1 L

Fila W68 impregnat do kamienia...

199,00