Płytki cementowe nr 3001
 • Płytki cementowe nr 3001
 • Płytki cementowe nr 3001
 • Płytki cementowe nr 3001

Płytki cementowe nr 3001

Nr ref.: 3001

Cena: 187,20
Cena m2: 390,00
Cena za: opakowanie 12 szt.
Format: 200x200x16 mm
Ilość:
 1. (0.48 m2)
do schowka
Dostępność: Termin ustalany indywidualnie

Doskonałe do:

 • do kuchni
  do kuchni
 • do łazienki
  do łazienki
 • do salonu
  do salonu
 • na korytarz
  na korytarz
 • do obiektów zabytkowych
  do obiektów zabytkowych
 • pod kominki i kozy
  pod kominki i kozy
 • na ogrzewane podłogi
  na ogrzewane podłogi
 • ściana i elewacja
  ściana i elewacja

Płytki cementowe nr 3001

Kolory płytki: biały (M01), szary (M03), czarny (M07). Opakowanie: 12 szt (0,48 m2).

Płytki cementowe ARTICIMA są ekskluzywnym i unikatowym materiałem wykończeniowym. Płytki są wytwarzane ręcznie z cementu, piasku, marmuru oraz pigmentów nieorganicznych. Składają się ze ściśle połączonych ze sobą warstw szarego cementu oraz wielobarwnej warstwy zewnętrznej. Grubość warstwy wzoru wynosi od 3 do 5 mm, co czyni płytki cementowe odpornymi na ścieranie. Mimo trwałości cementowych płytek koniecznie trzeba wiedzieć jak je impregnować i pielęgnować, gdyż stosowanie niewłaściwych środków chemicznych może je uszkodzić. Zarówno cement jak i marmur są wrażliwe na wszelkie środki o odczynie kwaśnym! Prawidłowo zaimpregnowane i nawoskowane płytki są bezproblemowo stosowane w kuchniach, restauracjach, czy toaletach. Płytki cementowe nie są materiałem mrozoodpornym.

Oferujemy wykonanie płytek innych niż w naszej ofercie, możliwa jest także modyfikacja kolorystyczna istniejących wzorów. Czas potrzebny na wykonanie nowej wersji płytki wynosi ok. 2 miesiące.

Płytki cementowe są kształtowane ręcznie przez wyspecjalizowanych rzemieślników i nigdy nie należy porównywać ich do tych produkowanych masowo. Kolory płytek mogą różnić się w zależności od danej partii – przy większych powierzchniach dla uzyskania lepszego efektu warto mieszać płytki z różnych kartonów. Niewielkie uszkodzenia krawędzi lub narożników są wynikiem ręcznej technologii produkcji. Możliwe są także niewielkie różnice wymiarowe. Tak zwane niedoskonałości tworzą unikatowe wrażenie końcowe, często niepowtarzalne.

Płytki cementowe są materiałem bardzo trwałym – zachowały się obiekty (również w Polsce), które liczą sobie ok 100 lat i nadal znajdują się w nich oryginalnie ułożone płytki. Płytki cementowe występują licznie w krajach basenu Morza Śródziemnego i Półwyspu Iberyjskiego. Pomieszczenia z tymi płytkami podziwiać można praktycznie w całej Europie. Obecnie znaczna część światowej produkcji płytek pochodzi z Maroko.

Zobacz jak powstają płytki cementowe ARTICIMA: film na You Tube

Płytki są objęte 2-letnią gwarancja producenta, pod warunkiem prawidłowego wykonania montażu i stosowania właściwej pielęgnacji.

UWAGA - płytki cementowe są formowane ręcznie i nigdy nie należy porównywać ich z płytkami wykonywanymi maszynowo. Reklamacji w żadnym przypadku nie podlegają cechy wynikające bezpośrednio z charakteru produkcji, w szczególności są to: niewielkie uszkodzenia narożników i krawędzi, niewielkie różnice wymiarowe, nieznaczne nierówności i niedokładności wzorów, niejednolitość barwy na płytce, różnice kolorystyczne pomiędzy poszczególnymi płytkami z danej partii - zawsze należy mieszać płytki podczas układania. Po instalacji na powierzchni płytek czasem mogą pojawić się mikro pęknięcia (tzw. harris) - jest on praktycznie niewidoczny i nie wpływa na właściwości użytkowe powierzchni, niezależnie od miejsca zastosowania (np. w brodziku).

Reklamacje dotyczące widocznych wad płytek rozpatrywane są wyłącznie do wysokości wartości płytek i nie obejmują kosztów montażu. Układający jest zobowiązany do kontroli płytek przed ułożeniem.

Układanie płytek cementowych ARTICIMA

Przed rozpoczęciem układania obejrzeć i skontrolować każdą płytkę – przy delikatnym ostukaniu płytka powinna wydawać czysty dźwięczący ton. Odpylić wierzch płytki czystą, suchą gąbką, szmatką lub pędzlem. Suche płytki zaimpregnować wstępnie impregnatem Fila PRW200.

Płytka musi być układana na dobrze wyrównanej, suchej i czystej wylewce cementowej. Klejenie płytek na wilgotnym podłożu może poskutkować powstaniem wykwitów. Klej należy nanosić za pomocą grzebienia zarówno na podłoże, jak i na spód płytki. Polecane kleje to średniowarstwowe, elastyczne zaprawy klejowe (najlepiej z dodatkiem trasu), można też stosować elastyczne zaprawy szybkowiążące. Płytki należy dociskać wyłącznie ręcznie, nie wolno ostukiwać ich powierzchni gumowym pobijakiem, czy poziomicą. Polecana szerokość fugi to 2 do 3 mm. Płytki układać w sposób gwarantujący brak pustek powietrznych pod nimi. Po przyklejeniu polecamy wyszorowanie płytek wodą i szorstką gąbką (polecamy użycie preparatu Fila Cleaner). Mycie to ma na celu usunięcie cienkiej warstwy pyłu pigmentowego, który mógł pozostać na płytkach.

Fugowanie płytek cementowych ARTICIMA

Nigdy nie używać fugi zawierającej pigmenty barwne – pigment może trwale zabrudzić powierzchnię płytki. Polecamy fugi przeznaczone do kamieni naturalnych o barwie neutralnej szarości lub białej. Przed fugowaniem warto zwilżyć całą powierzchnię przy pomocy gąbki. Wypełnić spoinę przy użyciu szpachli, nie rozprzestrzenijąc jej na całą powierzchnię kafla. Fuga powinna mieć konsystencję płynnego masła. Nadmiar fugi należy po kilku minutach zetrzeć czystą gąbką i wodą. W sytuacji gdy spoina nie będzie dostatecznie wypełniona fugą należy powtórzyć powyższe czynności. Nie dopuszczać do zaschnięcia fugi na płytkach. Do czyszczenia fugi a także przy późniejszej pielęgnacji nie wolno stosować środków o odczynie kwaśnym!

Impregnacja i woskowanie płytek cementowych ARTICIMA

Po pełnym wyschnięciu fugi i kleju (proces trwa nawet kilka dni) powierzchnię należy ponownie wyszorować szorstką gąbką oraz roztworem neutralnego detergentu (Fila Cleaner 1 cz. preparatu na 30 cz. wody). Podłogę osuszyć i poczekać do jej zupełnego wyschnięcia - nie należy zbyt szybko impregnować płytek. Płytka cementowa powinna naturalnie oddać jak najwięcej wilgoci. Zwykle zaleca się, aby czas pomiędzy czyszczeniem po fugowaniu, a impregnacją wynosił ok. 3 doby.

Impregnat* nakładać zgodnie z instrukcją na etykiecie, zwykle są to 2 warstwy.

W pomieszczeniach innych niż łazienki zalecamy dodatkowe nałożenie 2 lub 3 warstw wybranego wosku wykończeniowego, wosk stanowi dodatkową warstwę ochronną (w tym także przed kwasami), nadaje płytkom delikatny połysk i ułatwia bieżącą pielęgnację.

* Szczegółową instrukcję impregnacji dołączmy do danych wysyłki, zwykle jest ona dostosowana do indywidualnych warunków klienta. Impregnacja płytek cementowych jest bardzo ważna należy stosować tylko sprawdzone preparaty!

Pielęgnacja płytek cementowych ARTICIMA

Do czyszczenia i pielęgnacji płytek cementowych zawsze należy używać środków o neutralnym PH. Nie wolno stosować preparatów o odczynie kwaśnym i silnym zasadowym – my stosujemy zawsze preparat Fila Cleaner. Podłogi wykończone woskiem należy pielęgnować wg wskazań producenta widocznych na etykiecie. Można też stosować produkt CERABRIC - płyn czyszczący z dodatkiem wosków przeznaczony do czyszczenia i odnawiania połysku powierzchni, na które naniesiono wosk. Cięższe zabrudzenia usunąć można przy pomocy szorstkiej strony gąbki kuchennej oraz Fila Cleaner w mocniejszym stężeniu. Bardzo ciężkie zabrudzenia pochodzenia organicznego, a także wszelkie tzw. plamy kolorowe należy usuwać preparatem SANIGEL.

Dostępność płytek cementowych

Dostępność liczona jest w dniach roboczych. Podany termin dostawy jest wartością średnią dla znacznej większości realizowanych przez nas przesyłek i dotyczy sytuacji gdy zamawiany towar jest dostępny w magazynie. Czas dostawy może być w pewnych przypadkach krótszy lub dłuższy. Zawsze informujemy o szczegółowym terminie planowanej dostawy – jeżeli termin taki jest nieakceptowany przez klienta ma on prawo odstąpić od zamówienia bez konsekwencji. Wszelkie nadpłacone środki zostają wówczas niezwłocznie zwracane na podane przez klienta konto.

Informacje na temat dostawy płytek cementowych

Ze względu na swój ciężar, płytki cementowe wysyłamy spedycją paletową. Zasady dostaw paletowych są inne niż zasady dotyczące zwykłych przesyłek kurierskich. W dostawie paletowej nie ma możliwości wnoszenia towaru „pod drzwi”. Nie stosuje się też tzw. powtórnej próby doręczenia – każdy nadplanowy przyjazd ciężarówki jest obarczony dodatkową opłatą i wymaga złożenia osobnej dyspozycji. Samochody wyposażone są w windę, która zdejmuje paletę na ziemię. Mniejsze ilości płytek wysyłamy zwykłą przesyłką kurierską (najczęściej UPS), na zasadach powszechnie przyjętych dla tego rodzaju dystrybucji.

Chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami
i promocjami? Zapisz się do newslettera!

Zobacz również

Konserwacja i montaż

Fila CLEANER do czyszczenia kamienia, marmuru i terakoty 1 L

Fila CLEANER do czyszczenia kamienia,...

60,00

Impregnat do płytek cementowych 1 L

Impregnat do płytek cementowych 1 L

199,00

Fila SATIN satynowy wosk ochronny 1 L

Fila SATIN satynowy wosk ochronny 1 L

120,00

TILE 350 biały - Zaprawa klejowa do płytek cementowych i terakoty

TILE 350 biały - Zaprawa klejowa do...

119,00