Koszty dostaw sklepu domRustykalny.pl

W szczególnych przypadkach podstawą wyliczania kosztu dostawy jest tzw. waga gabarytowa. Przesyłki za pobraniem wysyłane są do kwoty 9999,- PLN brutto. Kupujący jest za każdym razem informowany o całkowitych kosztach przesyłki.

Przesyłki kurierskie do 15 kg

30,- zł
35,- zł (za pobraniem)

Przesyłki paletowe

do 200 kg - 150,- zł (175,- za pobraniem)
do 1000 kg - 190,- zł (210,- za pobraniem)
do 2000 kg - 380,- zł (400,- za pobraniem)
do 3000 kg - 570,- zł (590,- za pobraniem)
do 4000 kg - 760,- zł (780,- za pobraniem)

Informacja na temat dostaw paletowych

Ze względu na swój ciężar towary wysyłamy spedycją paletową. Zasady dostaw paletowych są inne niż zasady dotyczące zwykłych przesyłek kurierskich. W dostawie paletowej nie ma możliwości wnoszenia towaru „pod drzwi”. Nie stosuje się też tzw. powtórnej próby doręczenia – każdy nadplanowy przyjazd ciężarówki jest obarczony dodatkową opłatą i wymaga złożenia osobnej dyspozycji. Samochody wyposażone są w windę, która zdejmuje paletę na ziemię. Mniejsze ilości płytek wysyłamy zwykłą przesyłką kurierską, na zasadach powszechnie przyjętych dla tego rodzaju dystrybucji.

Postępowanie przy odbiorze - protokół szkody

Niezależnie od rodzaju przesyłki, czy jest to przesyłka zwykła do 15 kg, czy przesyłka paletowa lub wielopaletowa, kupujący ma prawo w obecności kuriera sprawdzić szczegółowo zawartość całej dostawy. W przypadku płytek pakowanych w kartony klient ma prawo otworzyć każdy karton i skontrolować każdą płytkę osobno. Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku dużych ilości może być to uciążliwe jednak jedynie taka procedura umożliwia zgłoszenie skutecznej reklamacji do firmy transportowej. Jeżeli kurier odmówi takiej możliwości należy mieć świadomość, że działa on niezgodnie z obowiązującym prawem. Należy wówczas zażądać od kuriera oświadczenia na piśmie o uniemożliwieniu kontroli przesyłki. Należy niezwłocznie poinformować nas o tej sytuacji.