Kamień naturalny, marmur

Aktywne filtry

Kamień naturalny - przepiękny i trwały

Jeśli szukacie materiałów wykończeniowych wykonanych z kamienia naturalnego, to jesteście w dobrym miejscu! W naszym sklepie domRustykalny.pl znajdziecie płytki oraz mozaiki wykonane z marmuru, trawertynu i wapienia. Płytki i mozaiki oferujemy w bardzo wielu kształtach i kolorach. Dzięki nim Wasze wnętrze będzie unikalne i piękne. Kamień naturalny jest bardzo trwały i niepowtarzalny. Oryginalny efekt płytek i mozaiki z kamienia wynika z tego, że każda partia wyrobu pochodzi z innego miejsca w złożu. Oferowane wyroby są wykonywane z kamienia, który wydobywany jest w Turcji, która jest wiodącym eksporterem tego surowca na świecie.

Kamienne płytki i mozaiki można stosować na podłogach i ścianach w dowolnych pomieszczeniach. Są one mrozoodporne. Należy pamiętać, że marmur, trawertyn i wapień są wrażliwe na wszelkie środki o odczynie kwaśnym.

Płytki z marmuru to produkt zrównoważony

Podczas wytwarzania wyrobów z marmuru nie używa się żadnych syntetycznych dodatków, w produkcji wykorzystuje się podstawowe urządzenia i maszyny. Proces powstawania jest bardzo prosty - najpierw ze złoża wycinane są duże bloki skał, następnie, w zależności od potrzeb, są one stopniowo docinane do coraz mniejszych formatów. Wykorzystywane są nawet najmniejsze okruchy np. na mozaiki. Nic się nie marnuje - pył, który powstaje podczas cięcia jest cennym dodatkiem mineralnym i jest wykorzystywany w innych gałęziach przemysłu.
Należy też zauważyć, że po wielu latach użytkowania, jeśli zajdzie konieczność np. skucia płytek marmurowych, gruz z nich powstały jest bardzo łatwy w utylizacji. Często jest on dalej wykorzystywany w wielu sytuacjach np. w budownictwie lub ogrodnictwie.

Kamień naturalny - niesamowite kolory wprost z natury

Przepiękne kolory kamieni są wynikiem naturalnych procesów geologicznych. W zależności od miejsca pochodzenia kolor np. marmuru będzie się różnił - jedne płytki będą miały jaśniejszy odcień bieli, a inne bardziej szary. Im czystsza biel marmuru, tym droższe są wyroby z niego wykonane. W naszej ofercie znajdują się kamienie w różnych kolorach, odcieniach i strukturze. Od czarnego Toros Black, po biały Dolomit. Naszym najpopularniejszym kolorem jest Bottocino, płytka, której kolor może przybierać barwy od jasnego do ciemnego kremu. Oferujemy też takie kolory jak: Caramel, Red Travertine, Efes Mustard, czy Malachite Green.
Nigdy nie wiadomo, czy dany kolor będzie występował w dalszej części złoża. Dzięki temu można powiedzieć, że macie w swoim domu prawdziwą edycję limitowaną!

Marmur i kamień naturalny w różnych zastosowaniach

Marmurowa mozaika i płytki "cegiełki" mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Zarówno na podłodze, jak i na ścianie płytki będą prawdziwą atrakcją dla naszych oczu. Pomyśl o swojej łazience, kuchni, przedpokoju lub toalecie. Oczywiście płytki z kamieni naturalnych sprawdzą się świetnie w lokalach gastronomicznych lub komercyjnych. Możliwości są tu nieograniczone!

Czyszczenie i pielęgnacja płytek z kamienia naturalnego odbywa się przy pomocy dedykowanych środków. Preparaty te są obecnie łatwo dostępne, a ich wybór jest duży. W niektórych przypadkach zalecamy impregnację płytek kamiennych, dzięki niej ograniczymy chłonność płytek prawie do zera, istnieje też opcja pogłębienia i nasycenia koloru danego kamienia.

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór środków do pielęgnacji kamienia naturalnego - zawsze służymy poradą w doborze oraz sposobie ich użycia.

Płytki z kamienia i marmuru - kształty i rozmiary

W domRustykalny.pl sprzedajemy płytki z marmuru i kamienia w różnych rozmiarach i kształtach. Bardzo popularne są mozaiki ponieważ są atrakcyjne i mają wiele różnych możliwości zastosowania. Mozaiki sprzedawane są w większych arkuszach (drobne płytki są naklejone na siatkę), co bardzo ułatwia montaż. Prostokątne płytki w kształcie "cegiełki" umożliwiają uzyskanie tradycyjnego efektu "jodełki", jednak równie łatwo można je układać w bardzo nowoczesnych rytmach! A wszytko to w niesamowitych barwach właściwych dla kamieni naturalnych. Piękny kolor mówi tu sam za siebie!

Istnieje również możliwość wykonania mozaiki na indywidualne zamówienie np. nazwy lub logo na podłodze przy wejściu do pomieszczenia. Może masz pomysł na własny kształt? W takiej sytuacji prosimy o niezwłoczny kontakt!

Powrót do góry