Płytki patchwork

Aktywne filtry

Płytki Patchwork

Idea łączenia różnych fragmentów, w celu otrzymania nowej oryginalnej całości doskonale sprawdza się w przypadku płytek patchwork. Dzięki połączeniu pozornie niepasujących do siebie, zupełnie różnych i przypadkowych płytek uzyskujemy osobistą i niepowtarzalną ścianę lub podłogę. Płytki patchwork gwarantują efekt wyjątkowej powierzchni. Występują one w wielu rodzajach i konfiguracjach. Możemy mieć patchwork z płytek kwadratowych, ale też użyć płytek heksagonalnych. Patchwork może występować w postaci połączenia samych wielobarwnych i wzorzystych kafli, jak i połączenia płytek biało czarnych lub biało czarno szarych. Możemy spotkać także kompozycje z płytek w odcieniu niebieskiego, czy beżu. Ciekawe efekt możemy uzyskać z prostego połączenia różnych jednobarwnych kafelek. Materiały z jakich są wykonane płytki patchwork są bardzo różne - może to być gres, mogą to być płytki cementowe lub inne. Ważne jest aby na jednej powierzchni użyte były płytki z jednego materiału i jednego wymiaru. Wariacji wzorów i kolorów w płytkach patchwork jest naprawdę bardzo dużo. Jednobarwne, wielobarwne, heksagonalne, te nowoczesne i te tradycyjne. Niejednej osobie jest trudno zdecydować się jaki wzór i jaki zestaw kolorów najlepiej pasowałby do wnętrza. Czasem też okazuje się, że wybrany wzór jest tak mocny, że staje się dominującym elementem wnętrza. W takich sytuacjach pomieszanie różnych rodzajów płytek – zrobienie patchworku – daje bardzo dobre efekty. Taka ściana czy podłoga ułatwia dobranie dodatków, czy też zmiany aranżacji wnętrza. Zastosowanie takiego rozwiązanie daje ponadczasowy efekt - dobrze dobrana kompozycja patchworkowa będzie dobrze wyglądała w długiej perspektywie czasu. Z tych względów płytki patchwork cieszą się tak dużym powodzeniem. 

Płytki Patchwork - zastosowania

Patchworkowe kombinacje płytek stosowane są często w pewnych określonych miejscach wnętrz. Ściana w kuchni, czyli tzw. backsplash to bardzo dobre miejsce dla tego rodzaju aranżacji. Ciekawy efekt uzyskać można stosując patchwork w parze: na kuchennej ścianie oraz jako wykończenie topu wyspy kuchennej. Pamiętajcie - płytki można wykorzystywać także do wykończenia blatów, parapetów i innych powierzchni płaskich! Kolejną często spotykaną sytuacją jest wypełnienie patchworkiem wnęk - często jako tło dla wolnostojących pieców typu "koza". Oczywiście takimi płytkami można obudować również tradycyjny kominek. Oczywiście patchworki stosuje się też na podłogach. Tutaj na pierwszy plan wybija się użycie płytek patchwork w łazienkach, w kabinach prysznicowych (ściana i podłoga), czy toaletach. Spektakularny efekt osiąga się stosując ten sam rodzaj płytek jednocześnie na podłodze i na ścianie. Jeśli chodzi o efekt w mniejszej skali to tego rodzaju rozwiązanie możemy  zastosować na niewielkim fragmencie podłogi uzyskując efekt dywanu - często ma to miejsce np. jako płytki pod kominkiem wolnostojącym (koza) lub jako podest przed tradycyjnym kominkiem. 

Płytki Patchwork - oferta z domRustykalny.pl

Oferujemy różne rodzaje płytek w tym wariancie. W naszym sklepie znajdą Państwo propozycje różnych rodzajów patchworków. Jeśli chodzi o materiał to będą to płytki cementowe marokańskie wytwarzane ręcznie , płytki gresowe z masowej produkcji, a także płytki z ceramiki szkliwionej. Nasza oferta jest bardzo bogata i obejmuje różne zestawienia kolorystyczne: od wielobarwnych poprzez monochromatyczne, aż do jednobarwnych - każdy zainteresowany na pewno znajdzie coś dla siebie! Serdecznie zapraszamy!

Powrót do góry