Płytki Hiszpańskie

Płytki Cotto Hiszpańskie | domRustykalny.pl

Aktywne filtry

Płytki hiszpańskie cotto - oryginalna śródziemnomorska terakota

Bogata kultura Hiszpanii to nie tylko flamenco, czy pyszne tapas, ale również niepowtarzalna architektura. W całym rejonie Morza Śródziemnego już od wieków wykorzystywano cegły jako materiał trwały, ale również niezwykle estetyczny. Do dziś elementy ceglane są nieodłączne w aranżacjach wnętrz, a terakota hiszpańska podbija serca miłośników tradycyjnego, jak i bardziej nowoczesnego designu.
Ręcznie wyrabiane płytki podłogowe hiszpańskie cotto cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Sekret ich powodzenia to bez wątpienia wysoka jakość wykonania, ale również łatwość utrzymania - płytki hiszpańskie nie wymagają trudnej i specjalistycznej pielęgnacji, a raz dobrze zaimpregnowane, będą długo nietuzinkową ozdobą wnętrza lub eleganckiego tarasu. Charakterystyczną cechą kafli hiszpańskich jest ich wydłużony kształt. Każda płytka jest dosyć wąska. Ten typ szczególnie ładnie prezentuje się ułożony w jodełkę - na podłodze, ale także na ścianie.

Płytki hiszpańskie - hiszpańskie cotto na podłogę

Piękne posadzki rodem z gorącej Malagi lub imprezowego Alicante teraz są na wyciągnięcie ręki. Z płytkami ceramicznymi ze sklepu DomRustykalny.pl można stworzyć śródziemnomorskie, ciepłe miejsce w każdym mieszkaniu. Ręcznie wykonane płytki cotto w stylu hiszpańskim często są wybierane ze względu na swój niepowtarzalny charakter jako wykończenie podłóg w budynkach zabytkowych. Każda płytka jest inna, w każdą twórca wkłada wiele serca i emocji, przez co rzeczywiście wyglądają one jak te stworzone przed setkami lat. Są również bardzo wytrzymałe, dlatego sprawdzają się w miejscach wyjątkowo często uczęszczanych, takich jak np. klatki schodowe, hole, a nawet wnętrza budynków użyteczności publicznej, w których panuje szczególnie duży ruch. Te wyjątkowe hiszpańskie płytki podłogowe dodają szyku i elegancji wszystkim wnętrzom, również tym w prywatnych mieszkaniach. Niepowtarzalne, ceglane płytki hiszpańskie ułożone w drobną jodełkę, doskonale prezentują się we wnętrzach w stylu retro. Będą piękną ozdobą salonu. Można wyłożyć kafelkami ścianę oraz podłogę w okolicy kominka albo pieca, co da niezwykły, bardzo dekoracyjny efekt. Wyraziste gliniane płytki hiszpańskie podłogowe będą również mocnym akcentem minimalistycznego wnętrza, nawet, jeżeli ułoży się z nich drobną mozaikę na podłodze. Jeżeli celem jest stworzenie rustykalnego wnętrza, to także bez wahania można wykorzystać płytki hiszpańskie do kuchni. Tym sposobem przeniesiemy do polski nieco hiszpańskiego temperamentu i słonecznego optymizmu. Poza tym jednak warto pamiętać o walorach użytkowych tych płytek - są bardzo wytrzymałe i niezwykle łatwe w konserwacji. Po wykonaniu impregnacji nie są nasiąkliwe, dlatego można również wykorzystać je jako płytki do łazienki.

Powrót do góry