Mozaiki z Marmuru i Trawertynu

Aktywne filtry

Mozaiki z marmuru i trawertynu - piękno prosto z natury!

Oferowane w naszym sklepie mozaiki wykonywane są z marmuru pochodzącego z Turcji. W trakcie procesu wydobycia wielkie bloki kamienia przycinane są stopniowo do coraz mniejszych wymiarów, w zależności od tego co ma później z nich powstać. Z większych fragmentów wytwarza się np. rzeźby, czy inne ozdobne elementy architektoniczne np. blaty, a z mniejszych powstają różnego rodzaju płytki. Wreszcie z najmniejszych fragmentów powstają właśnie mozaiki.
Marmur jest skałą, która występuje w oszałamiającej ilości barw i różnych przepięknych struktur, jednak można zauważyć, że im bardziej marmur jest biały i czysty, tym jest droższy. Kolor marmuru jest uzależniony od miejsca jego wydobycia, a nawet od konkretnego miejsca w danym złożu. Wszystko to sprawia, że wnętrza, w których zastosowano marmurowe mozaiki kojarzą się z unikatowością i luksusem.

Mozaiki marmurowe - bogactwo wzorów i kształtów

Mozaiki marmurowe sprzedawane są postaci płytek o różnych kształtach i kolorach, które naklejone są na arkusz siatki, co bardzo ułatwia montaż. W domRustylakny.pl oferujemy przeróżne kształty płytek, które razem tworzą unikalne wzory. Są to klasyczne prostokąty, kwadraty i sześciokąty oraz bardziej nietypowe takie jak: trójkąt, szewron, romb, czy diament. Dostępne są również mozaiki wieloelementowe w orientalnych i nie tylko wzorach. Niektóre mozaiki są stworzone na planie okręgu, co umożliwia ułożenie przepięknych rozet na posadzkach. Kolorystyka kamieni jest równie bogata - od klasycznej, marmurowej bieli, poprzez szarości i beże, zielenie i czerwienie, aż do czerni - na pewno jest z czego wybierać...
Mozaiki z marmuru i trawertynu są także bardzo trwałe - co w połączeniu z przepięknym efektem kolorystycznym czyni je jednym z najbardziej cenionych materiałów wykończeniowych!

Mozaiki marmurowe - gdzie stosować i jak pielęgnować

Marmur i trawertyn we wnętrzach kojarzony jest przede wszystkim z luksusowymi, klasycznymi łazienkami lub wręcz łaźniami. Występuje on często w eleganckich SPA zarówno na podłogach jak i na ścianach. Jednak dzięki bogactwu naszej oferty, bez problemu wykorzystać go można w projektach o nowoczesnej stylistyce. Oczywiście nie jesteśmy tu ograniczeni wyłącznie do pomieszczeń takich jak łazienka, czy pokój kąpielowy - mozaiki znajdą zastosowanie także w kuchniach oraz w projektach pomieszczeń komercyjnych np. w gastronomii, handlu, czy hotelarstwie.

Pamiętajmy jednak o ważnej rzeczy, która nierozerwalnie związana jest z marmurem i trawertynem - są to materiały wrażliwe na działanie kwasów i wszelkich środków o kwaśnym odczynie. Do ich pielęgnacji i czyszczenia stosuje się specjalne, dedykowane preparaty. Oferta środków do czyszczenia i pielęgnacji marmuru jest bardzo szeroka i bardzo łatwo dostępna.
W naszym sklepie oferujemy szereg odpowiednich preparatów - jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące chemii do marmuru i oferowanych mozaik serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Powrót do góry