Marokańskie Płytki Bejmat

Aktywne filtry

Marokańskie płytki Bejmat - kolorowe płytki / cegiełki na podłogi i ściany

Marokańskie kolorowe podłogi i ściany w jodełkę? Odkryj je i zakochaj się w płytkach Bejmat!
W porównaniu do znanych płytek Zellige płytki Bejmat mają większą grubość, co sprawia, że nadają się również na podłogę. Bejmat mają jeden stały format 4,5x14x2 cm i świetnie pasują do układania w jodełkę. Oczywiście można ułożyć je na wiele innych sposobów, wszystko zależy od Ciebie i Twojej kreatywności! Płytki Bejmat stosuje się w każdym rodzaju pomieszczenia, na podłogach oraz ścianach. Ponadto płytki Bejmat można wykorzystać jako wykończenie blatów kuchennych lub stolików.

Bejmat są w 100% tradycyjne, wykonane ręcznie

W mieście Fez, w Maroku występuje glina, która ma idealne właściwości do produkcji płytek Bejmat. Po uformowaniu suszy się je na słońcu, a następnie zanurza się w szkliwie i wypala w tradycyjnym marokańskim piecu ogniowym.
Płytki Bejmat są wykańczane inaczej niż płytki Zellige, ich krawędzie nie są obtłukiwane (przez co ostre), są też bardziej płaskie. Ten sposób obróbki służy temu, aby Bejmat dobrze sprawowała się w charakterze płytki podłogowej. Kolorystyka płytek Bejmat jest taka sama jak w płytkach Zellige. Ogromna ilość kolorów i ich odcieni - Twoja podłoga lub ściana będzie prawdziwym unikatem!

Różne sposoby układania płytek Bejmat

W naszej ofercie dostępne są trzy rodzaje szkliwionych płytek marokańskich: Zellige, Platta i Bejmat. Płytka Bejmat jest popularna ze względu na swój kształt kojarzący się z cegiełką. Wąski prostokąt umożliwia układanie tej płytki na wiele sposobów. Może to być np. jodełka, różne układy z przesunięciem, układ 3x3 lub prosty w pionie lub poziomie. Jest na prawdę wiele możliwości!

Bejmat, kolorowa inspiracja

Łazienka w stylu śródziemnomorskim? Może szukasz kolorowej płytki na na korytarz, do przedpokoju lub wiatrołapu? Zainspirował Cię piękny blat kuchenny lub stolik? Użyj płytek Bejmat!
Kolorystyka płytek Bejmat jest taka sama jak płytek Zellige. Z uwagi na ręczne szkliwienie i tradycyjny wypał płytki nie są jednorodne w kolorze. Zmiany mogą występować w obrębie nawet jednej płytki. Wynikiem tego jest specyficzny i piękny efekt - powierzchnia wykonana z Bejmat żyje i wibruje! To jest prawdziwy efekt WOW!

Próbki płytek Bejmat

Oferujemy możliwość zamówienia próbek. Sugerujemy zamawianie więcej niż jednej płytki, umożliwi to zobaczenie różnic kolorystycznych pomiędzy płytkami. Różnice w kolorach są cechą tego produktu i pojedyncze egzemplarze nie są reprezentatywne dla całej partii. 

Jeśli szukasz płytek podłogowych o innej wielkości lub kształcie, to zachęcamy do zapoznania się z marokańską płytką Platta. Ma ona tę samą grubość co Bejmat, ale jest dostępna również w innych rozmiarach i kształtach.

Powrót do góry