Płytki z kamienia

Aktywne filtry

Płytki z kamienia - odkryj ich urok i elegancję!

Jesteś entuzjastką (lub entuzjastą) trwałych i pięknych materiałów, takich jak marmur oraz trawertyn? Świetnie, bo płytki kamienne dostępne na domRustykalny.pl doskonale wpisują się w obecne trendy! Wyjątkowe kolory, piękna struktura - płytki z kamienia idealnie komponują się we wnętrzach, pozwalając na kreatywne aranżacje. Szachownica, albo jodełka na podłodze, ewentualnie ułożone pionowo na ścianie łazienki? Wszystko jest możliwe! Na podłodze i ścianie, w dowolnym rodzaju pomieszczenia: kamienne cegiełki sprawdzą się wszędzie!

Płytki z kamienia, cegiełki - kolory natury z zaskakującymi wzorami

Czy uwielbiasz piękno kolorów i strukturę marmuru? Jeśli tak, to cegiełki kamienne są stworzone właśnie dla Ciebie. Od razu zauważysz, że są one naprawdę wyjątkowe, nadając Twojej ścianie lub podłodze wygląd prawdziwego dzieła sztuki. Sklep domRustykalny.pl oferuje różne kolory marmuru i trawertynu.
Pamiętajmy, że kamień jest surowcem naturalnym! Nowa dostawa popularnego kremowego koloru może okazać się znacznie ciemniejsza lub jaśniejsza niż poprzednia. Zdarza się również, że można przegapić piękną różową płytkę, ponieważ akurat właśnie skończył się jej zapas w tym konkretnym kolorze. W naszej stałej ofercie mamy zawsze dostępne standardowe odcienie marmuru, takie jak biały, kremowy, czarny i szary. Płytki w kolorach takich jak: Malachite Green, Red Travertine i Efes Mustard, traktujemy jako Edycje Limitowane. Jeśli pokochałaś któryś z tych kolorów, lepiej je zamów szybko! Nigdy nie wiemy, co przyniesie kolejna dostawa.

Płytki z kamienia - to produkt zrównoważony

Marmur z domRustykalny.pl pochodzi z Turcji. Produkuje się z niego piękne blaty kuchenne i inne produkty. Z fragmentów kamienia, który pozostaje po produkcji dużych wyrobów wykonuje się właśnie nasze cegiełki oraz mozaiki - cenny surowiec się nie marnuje! Płytki kamienne są docinane do odpowiedniego wymiaru, a następnie w specjalny sposób obijane, co nadaje im rustykalny, antyczny wygląd.
Pamiętajmy że płytki z marmuru mają inną wytrzymałość, niż płytki z trawertynu (trawertyn jest bardziej porowaty). Można to odczuć na przykład po wadze płytki. Trawertyn ma swoje charakterystyczne pory i ubytki, jest też mniej gęsty niż marmur.

Płytki z kamienia - gdzie je stosować?

Kamienne cegiełki doskonale sprawdzą się niemal w każdej przestrzeni. Ich kształt i rozmiar pozwalają na tworzenie różnorodnych układów. Świetnie komponują się z oferowanymi przez nas innymi płytkami takimi jak: Płytki Cotto, Terakota Gotycka, Płytki Cementowe, a także Płytki Terrazzo. 
Koniecznie pamiętaj, że marmur i trawertyn to skały wrażliwe na działanie wszelkich środków o odczynie kwaśnym! Konieczne jest stosowanie właściwych środków do pielęgnacji i czyszczenia. Oczywiście wraz z poradą znajdziesz je w naszym sklepie!

Powrót do góry