Płytki Terrazzo

Aktywne filtry

Płytki Terrazzo - przepiękne płytki z tradycyjnego materiału!

Oferowane w naszym sklepie Płytki Terrazzo (często znane też jako Lastryko) wykonywane są przy użyciu tradycyjnej technologii. Wysokogatunkowe rodzaje cementu mieszane są razem z cząstkami marmuru, granitu lub innych kamieni, a następnie szlifowane i polerowane. W niektórych rodzajach płytek stosuje się kolorowe szkło, co jest pewną nowością. Wyrób, który powstaje w ten sposób jest bardzo twardy, odporny na uderzenia oraz na czynniki atmosferyczne! Jest również ekologiczny i idealnie współgra z ideą recyklingu, bowiem cząstki wypełniające masę najczęściej pochodzą z przerobionego gruzu, który pozostaje w procesie produkcji płyt kamiennych, wykorzystywana jest także szklana stłuczka, która pochodzi z odzyskiwanego szkła.
Wspaniała estetyka płytek nawiązuje do epoki Art Deco i świetnie wpasowuje się w najlepsze współczesne trendy wnętrzarskie!

Gdzie stosować Płytki Terrazzo?

Płytki Terrazzo są bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych, w związku z czym można je stosować również na zewnątrz budynków. Jednak, biorąc pod uwagę nasz polski klimat i dużą ilość opadów, należy pamiętać, że płytki mają bardzo gładką i polerowaną powierzchnię. Zatem w sytuacji, gdy będą mokre, będą również bardzo śliskie.
Natomiast we wnętrzach Płytki Terrazzo doskonale sprawdzą się w obszarach, gdzie wymagana jest duża odporność i jednocześnie uzyskanie dużego efektu estetycznego. Przede wszystkim sprawdzą się one doskonale w przestrzeniach użytku publicznego, takich jak: lobby hotelowe, restauracje i bary, w tym także łazienki i toalety. Idealnie sprawdzą się w miejscach narażonych na zabrudzenia i uszkodzenia - np. food hall oraz w różnego rodzaju mniejszych i większych kuchniach.

Jak montować Płytki Terrazzo i jak o nie dbać?

Przede wszystkim pamiętajmy, że oryginalne Płytki Terrazzo składają się z cementu, marmuru i ewentualnie innych kamieni naturalnych. Zatem należy je traktować tak samo jak każde inne płytki z kamieni naturalnych. Należy używać wysokiej jakości kleju przeznaczonego do płytek z kamienia.
Pamiętajmy, że cement i marmur z natury rzeczy nie są odporne na działanie kwasów - do czyszczenia i pielęgnacji oryginalnego Terrazzo należy używać wyłącznie produktów o neutralnym pH. Produkty, które są odpowiednie dla marmuru będą w każdym przypadku odpowiednie dla prawdziwego Terrazzo. Niekiedy na Płytki Terrazzo nakładany jest odpowiedni wosk, który po wypolerowaniu nadaje jeszcze lepszy wygląd i własności użytkowe.

Oferta Płytek Terrazzo jest bardzo szeroka, w niektórych przypadkach, po ułożeniu, może być wymagana ich impregnacja, a w niektórych są one już zaimpregnowane przez producenta. Szczegóły zawsze znajdą Państwo w opisie konkretnego produktu.

Należy też dodać, że dzięki swej strukturze, płytki można poddawać zabiegom kamieniarskim takim jak szlifowanie, polerowanie, czy krystalizacja. Oznacza to, że oryginalne Płytki Terrazzo można poddać gruntownej renowacji nawet po ekstremalnie długim i intensywnym okresie ich użytkowania!

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące Płytek Terrazzo - serdecznie zapraszamy do kontaktu! Dysponujemy pełną informacją i ofertą produktów przeznaczonych do montażu, impregnacji i pielęgnacji tych przepięknych płytek.

Powrót do góry