Płytki Zellige

Aktywne filtry

Płytki Zellige 100% oryginalne płytki marokańskie!

Największy wybór oryginalnych i ekskluzywnych płytek Zellige! 100% ręczna produkcja w Maroku. Dzięki płytkom Zellige stworzysz niepowtarzalne wnętrze! Sprawdź teraz!

Płytki Zellige - kolory Maroka w Twoim domu!

Okazuje się, że Maroko to coraz popularniejsza destynacja wakacyjna. Wysokie temperatury, ciepłe morze, piękne plaże i kultura, która dla Europejczyków jest już nieco egzotyczna i zagadkowa. Maroko to również mnogość barw i pięknych arabskich ornamentów. Takie właśnie są oryginalne, ręcznie wyrabiane przez artystów-rzemieślników płytki Zellige, na wybór których decydują się najbardziej wymagający klienci. Bardzo chętnie wybierane są przez architektów i stylistów wnętrz.

Głębokie barwy płytek ściennych Zellige

W obrębie jednej barwy płytki Zelige występuje kilka odcieni, dlatego często mówi się, że dwie identyczne płytki nie powstały! Z pieczołowitością płytki wykonywane są ręcznie, a następnie wypalane w piecach. Ich charakterystyczną cechą są również drobne defekty: rysy, wybrzuszenia. To jednak naturalny efekt ręcznie robionych płytek, a nierówności i nieregularności jedynie podnoszą ich wartość. Dwie takie same płytki Zellige nigdy nie powstały, przez co są one unikatem na skalę światową. Płytki te znane są również pod innymi nazwami: zellidż, zillij lub zellij.

Tradycyjne płytki marokańskie Zellige w salonie

Wyjątkowe barwne płytki zillij po dziś dzień wykorzystuje się w Maroko i krajach basenu Morza Śródziemnego. To niezwykła ścienna dekoracja, która radykalnie zmienia atmosferę każdego wnętrza. Współcześnie architekci polecają ręcznie robione płytki zellige to najróżniejszych pomieszczeń. Często są one ozdobą wytwornych restauracji, a także eleganckich sklepów. Nic nie stoi na przeszkodzie by zellidż wykorzystać w prywatnym domu lub mieszkaniu. Można zdecydować się nawet na wykończenie salonu płytkami. To nietuzinkowe rozwiązanie, na które decyduje się niewielu, trzymając się bardziej tradycyjnych rozwiązań. Jeżeli pragniesz oryginalnego i modnego salonu, to właśnie te marokańskie płytki mogą stać się jego podstawą. W zależności od potrzeb można wybrać kolor, który podkreśli całość stylizacji. Na przykład zielone płytki Zellige będą współgrać z ciemnymi, drewnianymi meblami. Doskonale komponują się również z szarościami. Natomiast płytki beżowe Zellige będą pasować do jasnych aranżacji w stylu skandynawskim. Podkreślą piękno jasnych, sosnowych mebli. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest położenie kafelek zellij na jedną ścianę pomieszczenia, a pozostałe pomalować kontrastowym kolorem farby.

Płytki Zellige w aranżacjach rustykalnych i retro

Marokańskie płytki na ścianę to również doskonałe wykończenie wnętrz, którym chcemy nadać charakter rustykalny. Jeżeli planujemy kuchnię w stylu wiejskim to warto pomyśleć o płytkach zellige. Do białych mebli kuchennych doskonale będą pasować czerwone płytki zellij, a także te w różnych odcieniach zieleni. Dodadzą ciepłej atmosfery i sielskiego klimatu. Za to ciemniejsze, np. brązowe lub czarne płytki marokańskie sprawdzą się w bardziej nastrojowych wnętrzach, w stylizacjach retro. Można wykorzystać je na przedpokoju, ale będą również wspaniałą dekoracją w ciemnej sypialni glamour. Pielęgnacja tych wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju płytek nie przysparza najmniejszych problemów. Jeżeli szukasz niepowtarzalnego wykończenia swoich wnętrz, to znaczy, że chodzi o płytki marokańskie zellidż!

ZELLIGE BY R

Kolekcję płytek marokańskich uzupełniają płytki ZELLIGE BY R - są to płytki formowane ręcznie w naszej pracowni (Rogiński Warsztat Artystyczny), które stworzyliśmy będąc zainspirowani płytkami z Maroka. Stanowią one uzupełnienie i poszerzenie palety dostępnych wzorów - dzięki nim znacznie zwiększają się możliwości aranżacyjne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą! 

Powrót do góry