Płytki Zellige - Bleu Nuit Oblique
  • Płytki Zellige - Bleu Nuit Oblique

Płytki Zellige - Bleu Nuit Oblique - 1 m2

Rzemiosło z Maroka
Nr ref.: DRZE-BLNOBL-0001
Cena brutto: 
899,00 zł / szt. 
(899,00 zł m2) 
Wartość: 899,00 zł
Wymiar
Ilość
Produkt na zamówienie. Czas dostawy 12-14 tygodni. Dokładny termin dostawy na zapytanie.

● Oryginalne Zellige z Maroka
● Ekskluzywne płytki ścienne do wnętrz
● 100% ręcznie formowane
● Opakowanie: 11 szt. (1 m2)

DRZE-BLNOBL-0001
Materiał
Ceramika szkliwiona
Wymiar
300x300x10 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Płytki łazienkowe
Płytki ścienne
Kształt
Kwadrat
Kwadrat cięty na skos
Tonacja płytek
niebieski, granatowy, turkus
Kolor katalogowy
Granat / Indygo Bleu Nuit Zellige
Mrozoodporność
Nie
Impregnacja
Niewymagana
Jednostka sprzedaży
1 m2 / op.

Płytki Zellige - Bleu Nuit Oblique

Zellige Bleu Nuit Oblique - oryginalne i tradycyjne, ręcznie wytwarzane marokańskie płytki w nowej odsłonie! Tradycyjne Zellige wykonane we współczesnym kształcie ukośnie przeciętego kwadratu i naklejone na siatkę o formacie ok. 30x30x1 cm. Jest to bardzo wyrafinowane połączenie 100% tradycyjnego rzemiosła marokańskiego wraz z nowoczesną formą geometryczną. W efekcie otrzymasz zróżnicowaną kolorystycznie, bardzo żywą nowoczesną mozaikę ceramiczną!

Płytki są wytwarzane w Fezie w Maroku. Każda pojedyncza płytka na arkuszu jest nieco inna, efekt jest bardzo naturalny. Chociaż płytka wygląda rustykalnie, doskonale pasuje do nowoczesnego wnętrza. Ten rodzaj płytek zdobył ogromną popularność na całym świecie. Pamiętajcie - prawdziwe płytki Zellige pochodzą wyłącznie z Maroka i są wytwarzane wyłącznie ręcznie. Ilość pracy, która jest potrzebna do uzyskania tych płytek jest po prostu ogromna.

Płytki Zellige, co musisz o nich wiedzieć?

Glinę używaną do produkcji Zellige można znaleźć tylko w Maroku. Glina ta jest niejednorodna, zawiera między innymi cząsteczki wapnia, które można zaobserwować na powierzchni płytki lub w szkliwie. W efekcie na powierzchni mogą powstawać niewielkie wybrzuszenia, wklęśnięcia lub odpryski. Ponieważ jest to produkt wykonany całkowicie ręcznie, są one dopuszczalne, jeśli nie są większe niż 1 cm2. Dlatego zalecamy zamówienie 10-15 % nadmiaru lub wykorzystanie płytek z odpryskami na docinki. Jest to charakterystyczne dla tego typu płytek i stanowi o ich unikalności.

Po wypale (piece opala się drewnem lub łupinami pistacji) poszkliwione płytki docina się ręcznie, przy pomocy specjalnego młotka do żądanego wymiaru i kształtu. Płytka jest docięta pod kątem, przez co krawędź szkliwionej powierzchni jest bardzo ostra, co pozwala na układanie ich praktycznie bez fugi. Mimo to zalecamy fugę 1-2 mm, aby powierzchnia mogła być jak najlepiej uszczelniona, jest to szczególnie ważne przy układaniu w miejscach wilgotnych. Efektem jest też ładniejszy wygląd ogólny. W ten sam sposób powstają słynne marokańskie mozaiki, które są unikatem na skalę całego świata.

Gdzie można stosować płytki Zellige?

Zellige można stosować tylko jako płytki ścienne. Jeśli szukasz tego typu płytek na podłogę, zobacz nasze płytki Plattas i Bejmat. W naszym sklepie przyjęliśmy zasadę, że ze względu na klimat, oryginalne płytki Zellige w Polsce można stosować wyłącznie wewnątrz budynków. Jeżeli jednak koniecznie chcecie zastosować je na zewnątrz, to zawsze pod zadaszeniem i w miejscu, które jest dobrze osłonięte od deszczu!

Zellige to idealne płytki do przedpokoju, toalety, łazienki i kuchni. Zellige również nadają się świetnie do lokali gastronomicznych!

Kolory i rozmiary płytek Zellige

Zellige występują w wielu różnych kolorach. Każda partia ma niewielkie różnice kolorystyczne. Płytki w opakowaniu różnią się między sobą, ma to związek z procesem produkcji i jest to normalne. Powierzchnia płytek jest nieregularna, więc może to spowodować powstanie ostrych krawędzi. Zellige są cięte ręcznie na różne rozmiary i kształty, najczęściej spotykane to kwadrat i prostokąt. Jednak w Maroku powstają przeróżne i skomplikowane kształty, z których wytwarzane są na mozaiki. Możemy zlecić wyprodukowanie płytek Zellige niemalże w każdym kształcie, który przypadnie Wam do gustu.

Montaż Zellige

Marokańskie płytki wymagają dodatkowej uwagi przy montażu. Przy zakupie otrzymasz instrukcję krok po kroku ze szczegółowymi uwagami. Zalecamy dokładne przeczytanie tej instrukcji przed instalacją płytek.

Czyszczenie i pielęgnacja Zellige

Płytki Zellige mają poszkliwioną i dość twardą warstwę wierzchnią przez co są łatwe w utrzymaniu. Zalecane jest cotygodniowe zmywanie szmatką z mikrofibry z samą wodą lub z użyciem delikatnego środka czyszczącego np. Fila Cleaner.

Zamawianie i dostawa

Płytki Zellige to produkt na indywidualne zamówienie, 100% ręcznie formowany, stąd nie podlega prawie do zwrotu bez podania przyczyny. W przypadku dostawy płytek Zellige nie ma możliwości płatności za pobraniem. Płytki sprzedawane są na kartony. Są one solidnie zapakowane na palecie, a szansa ich uszkodzenie w transporcie jest zminimalizowana. Jeśli chcecie zobaczyć płytkę na żywo, istnieje możliwość zamówienia próbki za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Pliki do pobrania

Specyfikacja płytek Z, B

Specyfikacja płytek marokańskich Zellige, Bejmat

Pliki do pobrania (1.47M)

Montaż Zellige, Bejmat, Platta

Instrukcja montażu Zellige, Bejmat, Platta

Pliki do pobrania (1.93M)

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny