Historyczne Płytki Gresowe, Mozaiki

Aktywne filtry

Historyczne Płytki Gresowe, Mozaiki

Jeśli poszukujesz historycznych płytek gresowych (kamionkowych) lub klasycznej mozaiki historycznej, to jesteś zdecydowanie w odpowiednim miejscu! Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które stoją przed wyzwaniem renowacji lub odtworzenia oryginalnych posadzek i ścian w obiektach historycznych takich jak np. stare kamienice, neogotyckie kościoły, dworce kolejowe, czy rewitalizowane stare obiekty poprzemysłowe. Realizujemy projekty zarówno w skali mikro (np. nieduża mozaika podłogowa z napisem "dywanik") jak i makro (np. projekt i wykonanie mozaiki gresowej na potrzeby obiektów sakralnych i komercyjnych).

Specjalizujemy się w odtwarzaniu oryginalnych kształtów płytek gresowych, zwykle są to wzory wiktoriańskie, różne wzory geometryczne. Co bardzo ważne, nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do kształtów geometrycznych takich jak: ośmiokąty, heksagony, trójkąty, czy romby. Wykonujemy dowolne kształty, w tym okrągłe i półokrągłe, jak np. słynne "warszawskie gorseciki", czy elementy secesyjne.

Historyczne Płytki Gresowe, Mozaiki - jak i z czego powstają?

Nasze płytki i mozaiki wytwarzamy z współcześnie produkowanych płytek gresowych renomowanych polskich i zagranicznych producentów. Kształty płytek powstają poprzez wycinanie ich za pomocą strumienia wody, co gwarantuje wielką precyzję oraz jakość krawędzi. Głównie wykorzystujemy gres barwiony w masie, ale możemy wykorzystać również inne rodzaje materiału: np. terrazzo tradycyjne lub techniczne, kamień naturalny lub po prostu innego typu płytki gresowe. Mozaiki, które składają się z drobnych elementów zawsze naklejone są na siatkę, dzięki czemu ich montaż staje się łatwiejszy.

Wykonane w powyższy sposób płytki łączą w sobie jakość współczesnego gresu z oryginalnym wzornictwem. Zaletą też jest brak ograniczenia ilościowego - możemy wykonać dosłownie 1 element - ma to ogromne znaczenie w renowacji i odtwarzaniu historycznych posadzek i okładzin ściennych.

Historyczne Płytki Gresowe, Mozaiki - wsparcie projektowe i inspiracje

Oprócz gotowych wzorów, które są dostępne w naszym sklepie oferujemy także wsparcie przy tworzeniu nowych projektów. Wspieramy klienta zarówno pod względem artystycznym jak i technicznym. Wspieramy inwestorów i projektantów, którzy dzięki nam mogą swoją koncepcję przekuć na projekt wykonawczy. Nie boimy się nowych wyzwań!

Powrót do góry