Mozaika historyczna border narożnik 02 - 1 ark.
  • Mozaika historyczna border narożnik 02 - 1 ark.
  • Mozaika historyczna border narożnik 02 - 1 ark.
  • Projekt koncepcyjny
  • Realizacja
  • Realizacja
  • Realizacja

Mozaika historyczna border narożnik 02 - 1 ark.

Rogiński Warsztat Artystyczny
Nr ref.: DRGRBOR_002
Cena brutto: 
85,00 zł / szt. 
Wartość: 85,00 zł
Ilość
Produkt na zamówienie. Czas dostawy 3-9 tygodni. Dokładny termin dostawy na zapytanie.

● Mozaika z gresu barwionego w masie
● Na podłogi i ściany
● Do każdego pomieszczenia oraz na zewnątrz
● Arkusz ok. 20x20x0,9 cm, kostka ok. 2,8x2,8 cm
● 1 m2 = 25 ark.
● Możliwe inne kolory i kształty!

DRGRBOR_002
Materiał
Gres
Wymiar
200x200x9 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Płytki mozaika
Płytki podłogowe
Płytki łazienkowe
Płytki ścienne
Kształt
Kwadrat
Wieloelementowy, mozaika
Mrozoodporność
Tak
Impregnacja
Niewymagana
Jednostka sprzedaży
szt.

Mozaika historyczna border narożnik 02 - 1 ark.

Oferujemy Państwu mozaiki gresowe, do stworzenia których zainspirowały nas potrzeby naszych klientów związane z renowacją i rewitalizacją zabytków. Odnawiając stare lub wręcz historyczne obiekty inwestorzy często natrafiają na pozostałości oryginalnych i jednocześnie przepięknych mozaikowych posadzek i okładzin ściennych. Docenianie piękna i kunsztu dziedzictwa kultury powoduje naturalną potrzebę jego ocalenia, czy odnowienia. Niestety proces odtwarzania oryginalnych posadzek i mozaiki jest bardzo drogi i czasochłonny. Czasami takie odtworzenie lub renowacja nie są w ogóle możliwe. Wychodząc na przeciw Państwa potrzebom opracowaliśmy rozwiązanie, które sprawdza się w bardzo wielu przypadkach.

Mozaika historyczna - jak powstają nasze mozaiki i historyczne płytki gresowe

Mozaiki i historyczne płytki gresowe, które oferujemy powstają poprzez wycinanie pożądanego kształtu w produkowanych współcześnie płytkach. Przeważnie pracujemy na różnego rodzaju gresach barwionych w masie - są to zawsze produkty bardzo wysokiej jakości. Cały proces zaczynamy od znalezienia na rynku gotowych płytek, które możliwie wiernie oddają kolor i strukturę oryginału. Następnie wykonujemy projekt mozaiki lub płytki, który pokazuje koncepcję i poglądowy efekt końcowy. Po akceptacji projektu rozpoczyna się produkcja.

W porównaniu do odtwarzania historycznych płytek "od zera" np. w pracowni ceramicznej, cały proces jest znacznie szybszy i tańszy i w efekcie uzyskujemy produkt, który jest zgodny z współczesnymi wymaganiami dotyczącymi jakości. Dodatkowym atutem jest fakt, że produkty wykonywane w ten sposób są powtarzalne - praktycznie tę samą mozaikę lub płytkę możemy dostarczyć nawet kilka lat po dostarczeniu pierwszej partii. Ma to spore znaczenie przy inwestycjach realizowanych etapowo.

Mozaiki i płytki historyczne - jakie kształty i wzory wykonujemy

Nasza oferta jest bardzo bogata - płytki i mozaiki historyczne, wiktoriańskie, czy geometryczny OP ART. Różne formaty płytek typu: hexagon, oktagon, trójkąt, czy romb. Oferujemy też wykonanie kształtów kolistych - mozaiki na bazie koła, czy np. słynne "warszawskie gorseciki". możliwe jest też wycinanie napisów w płytkach lub tworzenie ozdobnych "dywaników". Jak już pisaliśmy oferujemy płytki wykonane z gresu barwionego w masie, lecz możemy także zastosować inne materiały, takie jak np. terrazzo (czyli lastryko), a nawet mosiądz. Jeśli projektowana mozaika składa się z drobnych elementów, wówczas naklejamy je na siatkę, co bardzo ułatwia montaż.

Mozaiki i płytki historyczne - co musisz wiedzieć

Mozaiki historyczne, to produkt wykonywany na zamówienie, stąd jego zwroty nie są akceptowane. Układający jest w każdym przypadku zobowiązany do kontroli płytek przed ich układaniem. Należy zwrócić uwagę na zgodność mozaiki z projektem!

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie lub pomysł na swoją mozaikę - napisz do nas koniecznie !

Zobacz również

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny