Płytka wapienna Limestone Gris
  • Płytka wapienna Limestone Gris
  • Płytka wapienna Limestone Gris

Płytka wapienna Limestone Gris - 0,32 m2

Rogiński Warsztat Artystyczny
Nr ref.: DRLS-GRIS0001
Cena brutto: 
121,28 zł / szt. 
(379,00 zł m2) 
Wartość: 121,28 zł
Ilość
Produkt na zamówienie. Czas dostawy 4-12 tygodni. Dokładny termin dostawy na zapytanie.

● Naturalny wapień z Maroka
● Zróżnicowane odcienie kamienia
● Na podłogi i ściany
● Opakowanie: 32 szt. (0,32 m2)

DRLS-GRIS0001
Materiał
Wapień
Wymiar
50x200x20 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki łazienkowe
Płytki ścienne
Kształt
Prostokąt
Tonacja płytek
czarny, szary
Impregnacja
Wymagana
Jednostka sprzedaży
0.32 m2 / op.
Kraj pochodzenia
Maroko

Płytka wapienna Limestone Gris

Limestone Gris to płytka wytworzona z wapienia pochodzącego z Maroka. Wapień od wieków używany był w budownictwie. Możemy podziwiać go w średniowiecznych (lub nawet wcześniejszych) budowlach pod różnymi postaciami - bloków, płyt, kolumn, czy rzeźb... Wapień jest bardziej miękki i porowaty niż marmur, może być użytkowany w każdym rodzaju pomieszczeń wewnątrz budynku, tak na ścianie jak i na podłodze. Płytki wapienne należy zaimpregnować w celu zapewnienia ochrony przed plamami. Płytki wapienne są wrażliwe na działanie wszelkich środków o odczynie kwaśnym. Płytki są mrozoodporne, ale nie polecamy ich do zastosowań zewnętrznych w polskim klimacie.

Montaż płytki wapiennej

Płytki marmurowe wymagają dodatkowej uwagi podczas instalacji. Przy montażu należy stosować produkty dedykowane do marmuru. Zalecamy, aby montaż był wykonywany przez osoby mające doświadczenie w pracy z kamieniami naturalnymi. Zalecamy też przeprowadzenie impregnacji odpowiedniej do miejsca zastosowania.

Płytki z marmuru i trawertynu - gdzie je stosować?

Płytki wapienne mogą być instalowane w każdym pomieszczeniu. Stosuje się je zwykle jako płytki podłogowe, ale mogą być również stosowane na ścianach, mimo że często są nieco grubsze niż płytki standardowe. Są one idealne płytki do przedpokoju, toalety, łazienki i kuchni, a także pomieszczeń komercyjnych: w hotelach, restauracjach, czy sklepach. Płytki z wapienia nadają przestrzeni prawdziwie naturalny, ciepły wygląd. Należy pamiętać, że płytki mogą wymagać obróbki np. polerowania. Zależy to od pożądanego wykończenia, czy jest to konieczne, czy nie.

Płytki z marmuru i trawertynu - próbki, zamówienia i dostawa

Płytki są sprzedawane w kartonach, które umieszczone są na palecie i dostarczane do Twojego domu przez naszego przewoźnika. Pakowanie jest bardzo solidne, co w praktyce eliminuje ryzyko uszkodzeń. Płytki wysyłane są do naszych klientów bezpośrednio z magazynu dostawcy, który mieści się w Holandii. Nie ma możliwości płatności przy odbiorze. Istnieje możliwość zamówienia próbek, aby sprawdzić produkt przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Pielęgnacja płytek z wapienia

Ogólnie podłogi z wapienia są łatwe w utrzymaniu. Jednak z uwagi na ich wrażliwość na środki o odczynie kwaśnym należy stosować wyłącznie środki dedykowane dla tych materiałów - środki dedykowane do marmuru będą oczywiście również odpowiednie dla wapienia. Oferujemy zarówno produkty jak i porady dotyczące pielęgnacji podłóg z kamieni naturalnych.

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny