Terakota Mozaika Hiszpańskie Cotto FIRENZA BIANCO
  • Terakota Mozaika Hiszpańskie Cotto FIRENZA BIANCO
  • Terakota Mozaika Hiszpańskie Cotto FIRENZA BIANCO
  • Terakota Mozaika Hiszpańskie Cotto FIRENZA BIANCO
  • Terakota Mozaika Hiszpańskie Cotto FIRENZA BIANCO
  • Terakota Mozaika Hiszpańskie Cotto FIRENZA BIANCO
  • Płytki Cotto z Hiszpanii - po prawej impregnowane
  • Oryginalna terakota płytki Cotto z Hiszpanii 30x30x2,2 cm

Terakota Mozaika Hiszpańskie Cotto FIRENZA BIANCO

Rzemiosło z Hiszpanii
Nr ref.: ES_Cotto_FIRBIA
Ilość

WYCENA INDYWIDUALNA - ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

● Oryginalne płytki Cotto z Hiszpanii
● 100% ręcznie formowane
● Dostępne dodatkowe elementy: cokoły, stopnice, narożniki etc.
● Format: równoległobok 4,8x17x2 cm + sześciokąt 20x21x2 cm
● Kolor: sześciokąt - naturalna jasna terakota, równoległobok - biały matowy
● Produkt formowany ręcznie - możliwe różnice w zakresie wymiarów.

ES_Cotto_FIRBIA
Materiał
Ceramika
Wymiar
48x170x20 mm
200x210x20 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki łazienkowe
Kształt
Szewron (równoległobok)
Sześciokąt
Wieloelementowy, mozaika
Tonacja płytek
biały, ecru, beż
Kolor katalogowy
Jasna naturalna terakota
Impregnacja
Wymagana

Terakota Mozaika Hiszpańskie Cotto FIRENZA BIANCO

Mozaika z terakoty Cotto FIRENZA kombinacja płytki sześciokątnej oraz białego, matowego równoległoboku. Płytki z terakoty wytwarzane ręcznie w manufakturze w okolicach Walencji (Hiszpania) - sposób formowania płytek jest identyczny jak przed wiekami! Każda płytka jest formowana osobno, a następnie jest wypalana w piecu. Sposób produkcji i rodzaj użytej gliny tworzą wyrób unikalny i specyficzny dla tego regionu. W ten sam sposób wytwarzano płytki ceramiczne Cotto sto i więcej lat temu. Dostępne są również płytki cotto cokołowe i różnego rodzaju stopnice. Słońce Morza Śródziemnego może być teraz w Twoim domu!

Płytki Cotto z Hiszpanii - co musisz o nich wiedzieć?

Po pierwsze są one 100% ręcznie formowane - ich powierzchnia nie jest idealnie płaska, widoczne są ślady formowania, czasem można odtworzyć ruch ręki, która uformowała płytkę. Płytki cotto mogą mieć także niewielkie wybrzuszenia, a także mogą być lekko niekształtne. Powyższe cechy są jednak w tym przypadku zaletami - podkreślają naturalny charakter materiału, ponadto ręcznie formowana terakota będzie przepięknie współgrała z innymi naturalnymi elementami wystroju wnętrz: drewnem, tkaninami, naturalnymi tynkami...

Po drugie, naturalna hiszpańska terakota jest materiałem bardzo popularnym i bardzo często występującym szczególnie na południu Europy, w Azji oraz w północnej Afryce. Z tym, że mamy tu na myśli popularność mierzoną setkami lat... Jak widać na wielu zdjęciach, bardzo często terakota cotto stosowana jest na zewnątrz, jako płytki otaczające baseny - stąd w ofercie zawsze dostępne są dodatkowe elementy takie jak: płytki cokołowe, różne rodzaje stopnic i naroży - to co jest niezbędne przy wykończeniu basenów. Tu mamy bardzo ważną uwagę: ze względu na panujący w Polsce klimat nie polecamy stosowania hiszpańskiej terakoty Cotto na zewnątrz!

Po trzecie, płytki Cotto muszą być koniecznie zaimpregnowane - istnieje bardzo dużo preparatów służących temu celowi. Najważniejsze jest to, że każdy nasz klient otrzymuje spersonalizowaną propozycję ww. produktów wraz z instrukcją ich stosowania. Pamiętajmy, że możemy uzyskać różne efekty wykończenia powierzchni - z nasyceniem/przyciemnieniem koloru lub z efektem naturalnym (bez zmiany wyglądu) oraz z różnym efektem błysku - od pełnego matu, poprzez satynę, aż do lustrzanego połysku.

Oryginalne Płytki Cotto z Hiszpanii - gdzie można je stosować?

Naturalną terakotę Cotto można stosować w każdym rodzaju pomieszczenia, na podłogach oraz ścianach. Jest ona idealna na ogrzewanie podłogowe! Przy zastosowaniu indywidualnie dobranych preparatów do impregnacji można stosować ją także w pomieszczeniach mokrych - jednak w tym przypadku prosimy o skonsultowanie z nami swojego projektu! Nie ma przeciwwskazań, aby zastosować płytki Cotto w pomieszczeniach komercyjnych np. restauracjach, czy innych pomieszczeniach użyteczności publicznej - wręcz przeciwnie, bardzo wiele awangardowych projektów wnętrz komercyjnych wykorzystuje naturalną terakotę na podłogach i ścianach!

Jak już napisaliśmy: ze względu na panujący w Polsce klimat nie polecamy stosowania hiszpańskiej terakoty Cotto na zewnątrz!

Płytki Cotto z Hiszpanii - kolorystyka, dostępne formaty i kształty

Naturalna hiszpańska terakota wyróżnia się przepiękną jasną, lekko kremowo-różowo barwą. Impregnacja dość mocno wpływa na wybarwienie płytek, płytka po impregnacji nabiera ciemniejszego miodowo-różanego odcienia. Z powodu tradycyjnego wypału na płytkach znajdziemy różne, niepowtarzalne delikatne cieniowania. Efekt jest zdumiewający!

Oferujemy bardzo dużą ilość różnych formatów płytek z naturalnej terakoty - od bardzo dużych płyt 40x40 cm, aż do mikro mozaiki 2x2 cm. Bogactwo oferowanych kształtów jest również niesamowite - różne kwadraty, prostokąty (szerokie i wąskie), sześciokąty, ośmiokąty, trójkąty, romby i szewrony... Jak by tego było mało, to dochodzą jeszcze wzory typu mauretański krzyż oraz inne rozwiązania mozaikowe... Na koniec istnieje możliwość realizacji indywidualnych projektów. 

Jeśli jesteście zainteresowani ofertą indywidualną - bardzo prosimy o kontakt!

Płytki Cotto z Hiszpanii - montaż i pielęgnacja

Płytki Cotto wymagają pewnej uwagi przy montażu. Przy zakupie otrzymasz instrukcję montażu oraz istotne wskazówki. Zapoznaj się z nimi przed montażem! Oferujemy pełen komplet produktów do montażu hiszpańskiej terakoty Cotto.

Pielęgnacja naturalnej, prawidłowo zaimpregnowanej terakoty jest banalnie prosta. Odkurzanie i od czasu do czasu mopowanie. Dysponujemy dedykowanymi preparatami do pielęgnacji terakoty. Przed ich ewentualnym zakupem prosimy o kontakt celem skonsultowania, czy dany produkt będzie odpowiedni w Waszej sytuacji.

Płytki Cotto z Hiszpanii - próbki, zamawianie i dostawa

Dostawa paletowa płytek Cotto odbywa się bezpośrednio od producenta do klienta. Skutkuje to obniżeniem ceny płytek i maksymalnym skróceniem czasu realizacji zamówienia. Należy pamiętać, że płytki są formowane ręcznie oraz sprowadzane na indywidualne zamówienie, stąd zwroty nie są akceptowane.

Istnieje możliwość zamówienia próbek za pośrednictwem naszego sklepu.

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny