Płytka ceglana, licówka STARY MUR NAROŻNIK

Rogiński Warsztat Artystyczny
Nr ref.: SM2
Cena brutto: 
19,00 zł / szt. 
Wartość: 19,00 zł
Ilość
Towar dostępny ok. 490 szt.

Licówki STARY MUR NAROŻNIK - ceglana płytka ścienna

Licówki STARY MUR szczególnie polecane są do zastosowań we współczesnym budownictwie - ich głęboka faktura uwydatnia efekt tradycyjnego “starego muru”. Gra kolorów płytek jest podobna jak w przypadku oferowanych przez nas płytek podłogowych COTTO. Format płytki ok. 260x70x15 mm (wymiary mogą się trochę różnić z powodu ręcznego wykonania). Format narożnika ok. 260x70x125 mm.

Ciężar licówek umożliwia budowę ścianek działowych także w budynkach piętrowych i to zarówno nowych jak i w starym budownictwie. Płytki można montować na płyty GK, OSB lub po prostu na oryginalne ściany pomieszczenia. Bezproblemowy jest także montaż na elewacjach ocieplonych styropianem.

Licówki SATRY MUR to ceramiczne płytki ścienne pochodzące z rodzinnej manufaktury Rogiński Warsztat Artystyczny. Płytki wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości masy klinkierowej. Płytki nawiązują wyglądem do średniowiecznej cegły ręcznie formowanej - cegły gotyckiej. 

Licówek STARY MUR nie należy porównywać z płytkami wytwarzanymi z cegieł porozbiórkowych. W porównaniu z płytkami ciętymi z cegły nasze licówki posiadają znacznie lepszą jakość, która wyraża się takimi parametrami jak pełna morozoodporność, twardość, mała nasiąkliwość oraz brak zanieczyszczeń, które mogą wystąpić w starych cegłach (np. pleśń).

Tradycyjna technologia produkcji została dostosowana do potrzeb współczesnego rynku - płytki są mrozoodporne (badanie na 100 cykli), posiadają niską ścieralność. Można stosować je na zewnętrznych elewacjach bydynków. Oferowane przez nas płytki znalazły uznanie wśród wielu klientów zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych - wykorzystano je m. in. w kościołach, restauracjach, obiektach pałacowo parkowych oraz w bardzo wielu pomieszczeniach prywatnych. Licówki STARY MUR zostały również docenione w nowoczesnym budownictwie, czego przykładem jest ich zastosowanie na klatkach schodowych osiedla GARNIZON w Gdańsku Wrzeszczu.

Zobacz również

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny