Ceglana podłoga w jodełkę
  • Ceglana podłoga w jodełkę
  • Ceglana podłoga w jodełkę
  • Ceglana podłoga w jodełkę

Płytki COTTO 24x4

Rogiński Warsztat Artystyczny
Nr ref.: COTTO_24x4
Cena brutto: 
299,00 zł / szt. 
(299,00 zł m2) 
Wartość: 299,00 zł
Ilość
Termin dostawy ustalany indywidualnie

Płytka podłogowa COTTO w bardzo ładnym, wąskim formacie, który jest typowy dla cegieł i płytek z Hiszpanii i Włoch. Cegła jest idealna do układania w jodełkę. Świetnie będzie wyglądała również na ścianie. Format płytek ok 240x40x12 mm, format może różnić się z powodu ręcznej technologii wykonania. Krawędzie "obtłukiwane". Cena za 1 m2 dotyczy 85-90 szt. płytek i uwzględnia fugę o szerokości ok. 7 mm

COTTO_24x4
Materiał
Ceramika
Wymiar
240x40x12 mm
Przeznaczenie
Płytki elewacyjne
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki tarasowe
Płytki łazienkowe
Płytki ścienne
Kształt
Prostokąt
Tonacja płytek
czerwień ceglana
Kolor katalogowy
Naturalna terakota
Mrozoodporność
Tak
Impregnacja
Wymagana
Jednostka sprzedaży
1.00 m2 / m2

Cegła podłogowa i ścienna COTTO 24x4

Terakota COTTO to ceramiczne płytki podłogowe pochodzące z rodzinnej manufaktury Rogiński Warsztat Artystyczny. Płytki wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości masy klinkierowej. Płytki nawiązują wyglądem do antycznych podłóg ze starej cegły lub podłóg hiszpańskich, czy włoskich - podłóg w stylu śródziemnomorskim (płytki COTTO). Kolorystyka Płytek Cotto i Terakoty Gotyckiej, jaką obserwujemy na zdjęciach jest pochodną czasu, w którym wykonana była dana realizacja. Skład gliny na której pracujemy zmienia się przez lata, na kolor wpływa też sposób wypału terakoty. Jednak możemy przyjąć dwa podstawowe rozróżnienia koloru: kolor mono i kolor mix. Kolor mono – oznacza, że dana partia płytek jest prawie jednolita w kolorze, występuje mało cieniowań. Kolor mix – to duże różnice w kolorach w danej partii, liczne cieniowania, a także ciemnoszare lub czarne “przepały”. Pamiętajmy – jeżeli zamówienie zostanie złożone z odpowiednim wyprzedzeniem, będziemy w stanie wykonać płytki w tonacji barwnej dopasowanej do Państwa potrzeb. Domyślnie wysyłamy Klientom terakotę w wersji kolorystycznej mono.

Tradycyjna technologia produkcji została dostosowana do potrzeb współczesnego rynku - płytki są mrozoodporne (badanie na 100 cykli), posiadają niską ścieralność. Można stosować je na otwartych tarasach oraz na ciągach o wzmożonym ruchu pieszych. Płytki doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe. Naturalna terakota podłogowa wymaga odpowiedniej impregnacji podczas procesu montażu - przy zachowaniu naszych zaleceń utrzymanie czystości oraz pielęgnacja płytek z terakoty jest bardzo prosta.

Oferowana przez nas Terakota COTTO znalazła uznanie wśród wielu klientów zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych - Płytki Cotto wykorzystano m. in. w kościołach, restauracjach, obiektach pałacowo parkowych oraz w bardzo wielu pomieszczeniach prywatnych.

Zobacz również

Cegiełki Cotto 10x5 mozaika z cegły na podłogę i ścianę

Cegiełka COTTO 10x5 TUMBLED

Cena podstawowa 239,00 zł -120,00 zł Cena 119,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 239.00 zł
  • Wyprzedaż!
  • -120,00 zł

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny