Terakota COTTO ośmiokątna, insert 10x10
  • Terakota COTTO ośmiokątna, insert 10x10
  • Terakota COTTO ośmiokątna, insert 10x10

Terakota COTTO ośmiokątna, insert 10x10

Rogiński Warsztat Artystyczny
Nr ref.: COTTO_okt
Cena brutto: 
369,00 zł / szt. 
(369,00 zł m2) 
Wartość: 369,00 zł
Ilość
Termin dostawy ustalany indywidualnie

Ręcznie formowane podłogowe Płytki Cotto z naturalnej gliny, idealne do wielu zastosowań: do kuchni, na korytarz, do salonu i łazienki, a nawet na tarasy! Niezastąpione w renowacji zabytków!

COTTO_okt
Materiał
Ceramika
Wymiar
200x200x12 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki łazienkowe
Kształt
Ośmiokąt
Tonacja płytek
czerwień ceglana
Kolor katalogowy
Naturalna terakota
Mrozoodporność
Tak
Impregnacja
Wymagana
Jednostka sprzedaży
1.00 m2 / m2

Terakota COTTO ośmiokątna, insert 10x10

Płytki ośmiokątne na planie kwadratu ok. 200x200x12 mm, długość dłuższego boku ok. 100 mm. Format może różnić się z powodu ręcznej technologii wykonania. Cena za 1 m2 dotyczy 23-24 szt. płytek ośmiokątnych + 23-24 szt. płytek insert COTTO 10x10x12 mm i uwzględnia fugę o szerokości ok. 7 mm.

Pomagamy w doborze impregnatów - możesz uzyskać efekt końcowy matowy, satynowy lub lustrzany!

Kolorystyka Płytek Cotto i Terakoty Gotyckiej, jaką obserwujemy na zdjęciach jest pochodną czasu, w którym wykonana była dana realizacja. Skład gliny na której pracujemy zmienia się przez lata, na kolor wpływa też sposób wypału terakoty. Jednak możemy przyjąć dwa podstawowe rozróżnienia koloru: kolor mono i kolor mix. Kolor mono – oznacza, że dana partia płytek jest prawie jednolita w kolorze, występuje mało cieniowań. Kolor mix – to duże różnice w kolorach w danej partii, liczne cieniowania, a także ciemnoszare lub czarne “przepały”. Pamiętajmy – jeżeli zamówienie zostanie złożone z odpowiednim wyprzedzeniem, będziemy w stanie wykonać płytki w tonacji barwnej dopasowanej do Państwa potrzeb. Domyślnie wysyłamy Klientom terakotę w wersji kolorystycznej mono.

Terakota COTTO to ceramiczne płytki podłogowe pochodzące z rodzinnej manufaktury Rogiński Warsztat Artystyczny. Płytki wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości masy klinkierowej. Płytki nawiązują wyglądem do antycznych podłóg ze starej cegły lub podłóg hiszpańskich, czy włoskich - podłóg w stylu śródziemnomorskim (płytki COTTO). 

Tradycyjna technologia produkcji została dostosowana do potrzeb współczesnego rynku - płytki są mrozoodporne (badanie na 100 cykli), posiadają niską ścieralność. Można stosować je na otwartych tarasach oraz na ciągach o wzmożonym ruchu pieszych. Płytki doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe. Naturalna terakota podłogowa wymaga odpowiedniej impregnacji podczas procesu montażu - przy zachowaniu naszych zaleceń utrzymanie czystości oraz pielęgnacja płytek z terakoty jest bardzo prosta.

Oferowana przez nas Terakota COTTO znalazła uznanie wśród wielu klientów zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych - płytki cotto wykorzystano m. in. w kościołach, restauracjach, obiektach pałacowo parkowych oraz w bardzo wielu pomieszczeniach prywatnych.

Zobacz również

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny