Płytki cementowe heksagonalne nr 6252

Articima
Nr ref.: pc_hex_6252
Cena brutto: 
192,70 zł / szt. 
(470,00 zł m2) 
Wartość: 192,70 zł
Ilość

Opakowanie: 12 szt (0,41 m2). Format płytki: sześciokąt 200x230x16 mm, bok 115 mm.

Już od 2,46 m2 (6 op.) możesz zamówić własny wariant kolorystyczny tego wzoru! Sprawdź SYMULATOR PŁYTEK CEMENTOWYCH

Articima
pc_hex_6252
Materiał
Cement
Wymiar
200x230x16 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Kształt
Sześciokąt
Kolor katalogowy
E07 (szary ciemny)
Mrozoodporność
Nie
Impregnacja
Wymagana
Jednostka sprzedaży
0.41 m2 / op.

Płytki cementowe heksagonalne nr 6252

Sześciokątne płytki cementowe to znakomita propozycja dla tych, którzy znużyli się płytkami kwadratowymi. Płytki sześciokątne występują w wersji jednobarwnej oraz bardzo wielu wersjach z wzorami. Możliwe są też kombinacje typu patchwork. Forma sześciokąta staje się dodatkową zmienną, stosując cementowe płytki heksagonalne możemy uzyskać bardzo interesujące i zaskakujące efekty. Pamiętajmy, że płytki sześciokątne można stosować również na ścianach.

Płytki cementowe ARTICIMA są ekskluzywnym i unikatowym materiałem wykończeniowym. Wytwarzane ręcznie z cementu, piasku, marmuru oraz pigmentów nieorganicznych. Składają się ze ściśle połączonych ze sobą warstw szarego cementu oraz wielobarwnej warstwy zewnętrznej. Grubość warstwy wzoru wynosi od 3 do 5 mm, co czyni płytki cementowe odpornymi na ścieranie. Mimo ich trwałości koniecznie trzeba wiedzieć jak je impregnować i pielęgnować, gdyż stosowanie niewłaściwych środków chemicznych może uszkodzić powierzchnię płytek. Zarówno cement jak i marmur są wrażliwe na wszelkie środki o odczynie kwaśnym! Prawidłowo zaimpregnowane i nawoskowane płytki są bezproblemowo stosowane we wszelkich pomieszczeniach. Płytki cementowe nie są materiałem mrozoodpornym. 

Cement jest materiałem trwałym – zachowały się obiekty (również w Polsce), które liczą sobie ok. 100 lat i nadal znajdują się w nich oryginalne płytki. Płytki cementowe występują licznie w krajach basenu Morza Śródziemnego i Półwyspu Iberyjskiego. Można je podziwiać praktycznie w całej Europie. Oferowane przez nas płytki pochodzą z rodzinnej marokańskiej manufaktury ARTICIMA, w której bardzo dużą uwagę przykłada się do poszanowania praw i uczciwego wynagradzania pracowników!

Wykonujemy także płytki spoza naszej oferty, możliwa jest modyfikacja kolorystyczna istniejących wzorów. Czas potrzebny na wykonanie nowej wersji płytki wynosi ok. 2 miesiące.

Płytki cementowe są kształtowane ręcznie przez wyspecjalizowanych rzemieślników i nigdy nie należy porównywać ich do tych produkowanych masowo. Kolory płytek mogą różnić się w zależności od danej partii – przy większych powierzchniach należy mieszać płytki z różnych kartonów. Niewielkie uszkodzenia krawędzi lub narożników są wynikiem ręcznej technologii produkcji. Możliwe są także niewielkie różnice wymiarowe. Tak zwane „niedoskonałości” tworzą unikatowe wrażenie końcowe, często niepowtarzalne. Reklamacji w żadnym przypadku nie podlegają cechy wynikające bezpośrednio z charakteru produkcji, w szczególności są to: niewielkie uszkodzenia narożników i krawędzi, niewielkie różnice wymiarowe, nieznaczne nierówności i niedokładności wzorów, niejednolitość barwy na płytce, różnice kolorystyczne pomiędzy poszczególnymi płytkami z danej partii. Po instalacji na powierzchni płytek czasem mogą pojawić się mikro pęknięcia (tzw. harris) - jest on praktycznie niewidoczny i nie wpływa na właściwości użytkowe powierzchni, niezależnie od miejsca zastosowania (np. w brodziku).

Płytki są objęte 2-letnią gwarancja producenta, pod warunkiem prawidłowego wykonania montażu i stosowania właściwej pielęgnacji. Reklamacje dotyczące widocznych wad płytek rozpatrywane są wyłącznie do wysokości wartości płytek i nie obejmują kosztów montażu. Układający jest zobowiązany do kontroli płytek przed ułożeniem.


Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny