Białe Płytki Marokańskie Platta Blanc La Vie
  • Białe Płytki Marokańskie Platta Blanc La Vie
  • Białe Płytki Marokańskie Platta Blanc La Vie
  • Białe Płytki Marokańskie Platta Blanc La Vie
  • Białe Płytki Marokańskie Platta Blanc La Vie
  • Białe Płytki Marokańskie Platta Blanc La Vie

Białe Płytki Marokańskie Platta Blanc La Vie - 0,60 m2

Rzemiosło z Maroka
Nr ref.: DRPL-LAVBL0001
Cena brutto: 
377,40 zł / szt. 
(629,00 zł m2) 
Wartość: 377,40 zł
Ilość
Produkt na zamówienie. Czas dostawy 4-12 tygodni. Dokładny termin dostawy na zapytanie.

● Oryginalne marokańskie płytki Platta
● Ekskluzywne płytki na podłogi i ściany
● 100% ręcznie formowane
● Opakowanie: 57 szt. (0,60 m2)

DRPL-LAVBL0001
Materiał
Ceramika szkliwiona
Wymiar
200x75x15 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki łazienkowe
Płytki ścienne
Kształt
Diament
Sześciokąt
Tonacja płytek
biały, ecru, beż
Kolor katalogowy
Biały Blanc
Mrozoodporność
Nie
Impregnacja
Niewymagana
Jednostka sprzedaży
0.60 m2 / op.

Białe Płytki Marokańskie Platta Blanc La Vie

Białe Płytki Marokańskie Platta Blanc La Vie to tradycyjna marokańska formowana ręcznie płytka ceramiczna o wymiarach ok. 20x7,5 cm i grubości ok. 1,5 cm. Dzięki tradycyjnej metodzie produkcji płytki są niejednorodne w kolorze i mają bardzo żywą strukturę powierzchni. Chociaż płytki wyglądają rustykalnie, doskonale pasują także do wnętrz nowoczesnych. Płytki Platta można ułożyć zarówno na podłodze jak i na ścianie. Świetnie sprawdzą się na korytarzach, w kuchniach, łazienkach i toaletach. Płytki Platta nie są mrozoodporne.

Płytki Platta, co należy o nich wiedzieć?

Glinę używaną do produkcji Platta można znaleźć tylko w Maroku. Glina ta jest niejednorodna, zawiera między innymi cząsteczki wapnia, które można zaobserwować na powierzchni płytki lub w szkliwie. W efekcie na powierzchni mogą powstawać niewielkie wybrzuszenia, wklęśnięcia lub odpryski. Ponieważ jest to produkt wykonany całkowicie ręcznie, są one dopuszczalne. Jest to charakterystyczne dla tego typu płytek i stanowi o ich unikalności. Zalecamy zamówienie ok. 10% nadmiaru lub wykorzystanie płytek z odpryskami na docinki. Powierzchnia szkliwiona może być wrażliwa na mocne uderzenia.

Płytka Platta może być stosowana zarówno na podłodze jak i na ścianie, jednak jeśli jest potrzeba zastosowania cieńszej płytki wyłącznie na ścianę - prosimy o zapoznanie się z ofertą płytek Zellige.

Gdzie można stosować płytki Platta?

Platta można stosować jako płytki podłogowe lub płytki ścienne. W naszym sklepie przyjęliśmy zasadę, że ze względu na klimat, oryginalne płytki Platta w Polsce można stosować wyłącznie wewnątrz budynków. Jeżeli jednak koniecznie chcecie zastosować je na zewnątrz, to zawsze pod zadaszeniem i w miejscu, które jest dobrze osłonięte od deszczu!

Platta to idealne płytki na podłogę i ścianę w przedpokoju, łazience i toalecie oraz w kuchni. Platta nadają się świetnie także do lokali gastronomicznych!

Kolory, rozmiary i kształty płytek Platta

Płytki Platta są dostępne w tych samych kolorach co płytki Zellige i Bejmat. Kolorystyka płytek jest bardzo zróżnicowana, w każdej partii występują różnice kolorystyczne. Płytki w opakowaniu różnią się między sobą, co ma związek z procesem produkcji i jest unikalną cechą tego produktu.

Podstawowe kształty Platta to kwadrat i prostokąt, ale w naszej ofercie dostępne są również inne, bardziej skomplikowane takie jak sześcioboki, czy romby. Dostępne są także wieloelementowe mozaiki.

Możemy zlecić wyprodukowanie płytek Platta niemalże w każdym kształcie, który przypadnie Wam do gustu.

Montaż Platta

Marokańskie płytki wymagają dodatkowej uwagi przy montażu. Przy zakupie otrzymasz instrukcję krok po kroku ze szczegółowymi uwagami. Zalecamy dokładne przeczytanie tej instrukcji przed instalacją płytek.

Zamawianie i dostawa

Płytki Platta to produkt na indywidualne zamówienie, 100% ręcznie formowany, stąd nie podlega prawie do zwrotu bez podania przyczyny. W przypadku dostawy płytek Platta nie ma możliwości płatności za pobraniem. Płytki sprzedawane są na kartony. Są one solidnie zapakowane na palecie, a szansa ich uszkodzenie w transporcie jest zminimalizowana. Jeśli chcecie zobaczyć płytkę na żywo, istnieje możliwość zamówienia próbki za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Czyszczenie i pielęgnacja Platta

Płytki Platta mają poszkliwioną i dość twardą warstwę wierzchnią przez co są łatwe w utrzymaniu. Zalecane jest cotygodniowe zmywanie mopem z samą wodą lub z użyciem delikatnego środka czyszczącego np. Fila Cleaner.

Pliki do pobrania

Specyfikacja płytek Platta

Specyfikacja Platta

Pliki do pobrania (1.4M)

Montaż Zellige, Bejmat, Platta

Instrukcja montażu Zellige, Bejmat, Platta

Pliki do pobrania (1.93M)

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny