Marokańskie Płytki Platta

Aktywne filtry

Marokańskie płytki Platta, bogactwo kolorów i kształtów

Czy szukasz płytki, którą możesz zastosować w każdym wnętrzu, na ścianie i podłodze? Czy szukasz płytki z naturalną i niepowtarzającą się strukturą powierzchni? Czy szukasz płytki, która oferuje możliwość indywidualnego dopasowania różnych kształtów i kolorów? Jesteś w dobrym miejscu! Wykonywana w Maroku płytka Platta to wyrób szczególny. Jest ona połączeniem dwóch rodzajów innych płytek marokańskich: Zellige oraz Bejmat. Płytki Zellige oferują bardzo wyrafinowaną kolorystykę i strukturę powierzchni, ale można je stosować wyłącznie na ścianie. Natomiast płytki Bejmat można zastosować zarówno na podłodze jak i na ścianie, ale są one ograniczone do jednego formatu i kształtu.

Płytka Platta oferuje kolorystykę i naturalną strukturę powierzchni taką jak w płytce Zellige, natomiast krawędzie oraz grubość jest podobna jak w płytkach Bejmat, przez co nadaje się również na podłogę. Dodatkowo Plattta oferuje wiele różnych kształtów  począwszy od podstawowych, takich  jak: kwadrat i prostokąt, poprzez romb i diament, aż do wieloelementowych rozwiązań mozaikowych. Istnieje płytka Platta nawet w kształcie koła! Dodajmy jeszcze, że cały czas opracowywane są nowe kształty. Oferta płytek Platta jest naprawdę wyjątkowa!

Płytki Platta są w 100% wykonane ręcznie!

Marokańskie płytki Platta pochodzą z miasta Fez w Maroku. Do ich produkcji wykorzystuje się lokalnie występującą glinę (tę samą, z której wykonywane są płytki Zellige i Bejmat). Po ręcznym uformowaniu, płytkę suszy się na słońcu, a następnie szkliwi. Poszkliwione płytki wypala się w tradycyjnych, marokańskich piecach ogniowych. Unikalna kolorystyka i struktura powierzchni płytek marokańskich jest spowodowana między innymi tym, w jakim miejscu pieca znajdowała się dana płytka i ile zaabsorbowała płomienia, dymu i popiołu. Tradycyjny sposób produkcji jest przyczyną tego, że płytki są niejednolite w kolorze i fakturze, co finalnie sprawia, że podłogi i ściany nimi wykończone uzyskują przepiękny żywy i niepowtarzalny efekt.

Platta - połącz różne kolory z różnymi kształtami!

Dopasuj swój kształt razem z kolorem! Różne kształty płytek Platta, które nazwaliśmy: Art Deco, Cinq, Chevron, Diamond, Facet, Imperial, La Vie, Hexagone i Soleil możesz połączyć z dowolnym kolorem z naszej oferty płytek Zellige i Platta. Ta możliwość sprawia, że wnętrze, które tworzysz, będzie perfekcyjnie wręcz dopasowane do Twoich potrzeb!

Próbki płytek Platta

Oferujemy możliwość zamówienia próbek. Sugerujemy zamawianie więcej niż jednej płytki, umożliwi to zobaczenie różnic kolorystycznych pomiędzy płytkami. Różnice w kolorach są cechą tego produktu i pojedyncze egzemplarze nie są reprezentatywne dla całej partii. 

Szukasz płytek podłogowych o innej wielkości lub kształcie, a nie znajdujesz ich na naszej stronie? Masz swój autorski pomysł? Koniecznie napisz do nas, być może razem stworzymy całkowicie nowy wzór płytki...

Powrót do góry