PRÓBKI - Płytki Zellige
  • PRÓBKI - Płytki Zellige

PRÓBKI - Płytki Zellige

Rzemiosło z Maroka
Nr ref.: SAMP_ZEL_2
Cena brutto: 
10,00 zł / szt. 
Wartość: 10,00 zł
Ilość
Ok. 5 dni. Dokładny termin ustalany indywidualnie.

● Próbki marokańskich płytek Zellige - nie dotyczy mozaiki
● Wysyłka bezpośrednio z naszego magazynu w PL
● Cena za jedną płytkę
● Prosimy o określenie wybranych wzorów w uwagach do zamówienia

Próbki dotyczą wyłącznie pojedynczych płytek, arkusze mozaikowe wyceniane są osobno.

Potrzebujesz więcej płytek? Prosimy o kontakt. Z uwagi na ręczne wykonanie i tradycyjną metodę wypału otrzymane próbki należy traktować jako przybliżenie - nie zaś jako 100% odwzorowanie przyszłego zamówienia!

SAMP_ZEL_2

Płytki Zellige PRÓBKI

Zamów swoje próbki oryginalnych marokańskich płytek: ZELLIGE! Płytki wysyłane są bezpośrednio z naszej pracowni - ich dostępność jest ustalana indywidualnie.

  • Jeśli potrzebują Państwo większej ilości próbek prosimy o kontakt przed złożeniem zamówienia!
  • Z uwagi na ręczne wykonanie i tradycyjną metodę wypału otrzymane próbki należy traktować jako przybliżenie - nie zaś jako 100% odwzorowanie przyszłego zamówienia!
  • Prosimy o określenie wybranych wzorów w uwagach do zamówienia.

Płytki Zellige, Bejma i Platta to tradycyjne marokańskie formowane ręcznie płytka ścienne i podłogowe pochodząca z warsztatów w Fezie w Maroku. Dzięki specyficznej metodzie produkcji płytki są niejednorodne w kolorze i mają bardzo żywą strukturę powierzchni. Chociaż płytka wygląda rustykalnie, doskonale pasuje również do nowoczesnego wnętrza.

Ten rodzaj płytek zdobył ogromną popularność na całym świecie. Pamiętajcie - prawdziwe płytki Zellige, Bejmat i Platta pochodzą wyłącznie z Maroka i są wytwarzane wyłącznie ręcznie. Ilość pracy, która jest potrzebna do uzyskania tych płytek jest po prostu ogromna.

Płytki Zellige, Bejmat, Platta co musisz o nich wiedzieć?

Glinę używaną do produkcji płytek można znaleźć tylko w Maroku. Glina ta jest niejednorodna, zawiera między innymi cząsteczki wapnia, które można zaobserwować na powierzchni płytki lub w szkliwie. W efekcie na powierzchni mogą powstawać niewielkie wybrzuszenia, wklęśnięcia lub odpryski. Ponieważ jest to produkt wykonany całkowicie ręcznie, są one dopuszczalne, jeśli nie są większe niż 1 cm2. Dlatego zalecamy zamówienie 10-15 % nadmiaru lub wykorzystanie płytek z odpryskami na docinki. Jest to charakterystyczne dla tego typu płytek i stanowi o ich unikalności.

Po wypale (piece opala się drewnem lub łupinami pistacji) poszkliwione płytki docina się ręcznie, przy pomocy specjalnego młotka do żądanego wymiaru i kształtu. Płytka jest docięta pod kątem, przez co krawędź szkliwionej powierzchni jest bardzo ostra, co pozwala na układanie ich praktycznie bez fugi. Mimo to zalecamy fugę 1-2 mm, aby powierzchnia mogła być jak najlepiej uszczelniona, jest to szczególnie ważne przy układaniu w miejscach wilgotnych. Efektem jest też ładniejszy wygląd ogólny. W ten sam sposób powstają słynne marokańskie mozaiki, które są unikatem na skalę całego świata.

Gdzie można stosować płytki Zellige?

Zellige można stosować tylko jako płytki ścienne. Jeśli szukasz tego typu płytek na podłogę, zobacz nasze płytki Platta i Bejmat. W naszym sklepie przyjęliśmy zasadę, że ze względu na klimat, oryginalne płytki Zellige w Polsce można stosować wyłącznie wewnątrz budynków. Jeżeli jednak koniecznie chcecie zastosować je na zewnątrz, to zawsze pod zadaszeniem i w miejscu, które jest dobrze osłonięte od deszczu!

Zellige to idealne płytki do przedpokoju, toalety, łazienki i kuchni. Zellige również nadają się świetnie do lokali gastronomicznych!

Zamawianie i dostawa

Płytki Zellige to produkt na indywidualne zamówienie, 100% ręcznie formowany, stąd nie podlega prawie do zwrotu bez podania przyczyny. W przypadku dostawy płytek Zellige nie ma możliwości płatności za pobraniem.

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny