Płytki Azulejo Light Grey
  • Płytki Azulejo Light Grey
  • Płytki Azulejo Light Grey
  • Płytki Azulejo Light Grey

Płytki Azulejo Light Grey - 0,5 m2

Rogiński Warsztat Artystyczny
Nr ref.: DRAZ14_034
Cena brutto: 
269,50 zł / szt. 
(539,00 zł m2) 
Wartość: 269,50 zł
Ilość
Produkt na zamówienie. Czas dostawy 2-5 tygodni. Dokładny termin dostawy na zapytanie.

● Na podłogi i ściany
● 100% ręcznie formowane
● Zrównoważona produkcja - energia do wytwarzania płytek pochodzi w 100% ze źródeł odnawialnych!
● Opakowanie: (0,5 m2)

DRAZ14_034
Materiał
Ceramika szkliwiona
Wymiar
140x45x10 mm
Przeznaczenie
Płytki elewacyjne
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki łazienkowe
Płytki ścienne
Kształt
Prostokąt
Tonacja płytek
czarny, szary
Mrozoodporność
Tak
Impregnacja
Niewymagana
Jednostka sprzedaży
0.5 m2 / op.

Płytki Azulejo Light Grey - 0,5 m2

Delikatnie szare i lekko błyszczące płytki Azulejo to wytwarzane ręcznie płytki ceramiczne o wymiarach ok. 4,5 x 14 cm i grubości ok. 1 cm. Dzięki tradycyjnej metodzie produkcji kolor płytek nie jest jednolity. Cała powierzchna jest kolorystycznie zróżnicowana, co daje bardzo żywy i piękny efekt. Płytki Azulejo można układać zarówno na podłodze (w pomieszczeniach o małym natężeniu ruchu), jak i na ścianach. Stosuje się je na także blatach stołowych. Idealnie nadają się do kuchni, toalety, przedpokoju lub łazienki. Można układać je na wiele różnych sposobów, np.: jodełka, blok 3x3 lub przesunięcie w poziomie o 1/2 płytki...

Co należy wiedzieć o płytkach Azulejo?

Płytki Azulejo są wytwarzane w manufakturze Rogiński Warsztat Artystyczny. Są formowane ręcznie z wysokiej jakości masy ceramicznej, dzięki czemu uzyskują dużą twardość. Ręcznie formowana płytka poddawana jest procesowi suszenia w warunkach naturalnych, potem jest wypalana w temperaturze ok. 1000 st. C. Na wypaloną wcześniej płytkę nakładane jest szkliwo ceramiczne i następuje ponowny wypał. Wyprodukowane w ten sposób płytki są w 100% niepowtarzalne! Należy podkreślić, że płytka stworzona w ten sposób będzie znacznie różniła się od płytek produkowanych masowo - na jej powierzchni mogą powstawać niewielkie wybrzuszenia, wklęśnięcia lub odpryski. Szkliwiona powierzchnia może być podatna na ukruszenia pod wpływem silnych uderzeń. Jest to charakterystyczne dla tego typu płytek i stanowi o ich unikalności i urodzie.

Płytki Azulejo to produkt energetycznie zrównoważony

W trakcie całego procesu produkcji płytek Azulejo zużywane są bardzo duże ilości prądu, który służy przede wszystkim do wypalania płytek. Należy podkreślić, że 100% prądu zużywanego przez manufakturę Rogiński Warsztat Artystyczny pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych. W branży producentów ceramiki jest to bardzo wyjątkowe.

Gdzie układać płytki Azulejo?

Płytki Azulejo można układać na ścianach, w każdym rodzaju pomieszczenia (np. toaleta, prysznic, łazienka, kuchnia). Wykorzystuje się je jako płytki na blaty stołowe. Jeśli chodzi o zastosowanie tych płytek na podłodze - polecamy je do pomieszczeń o małym natężeniu ruchu pieszego takich jak np. toaleta lub łazienka, płytki mogą być ułożone w brodziku. Azulejo nadają się świetnie do lokali gastronomicznych!

W naszym sklepie przyjęliśmy zasadę, że ze względu na klimat, płytki Azulejo w Polsce można stosować na podłogach wyłącznie wewnątrz budynków. Jeżeli jednak koniecznie chcą Państwo zastosować je na zewnątrz, to zawsze pod zadaszeniem i w miejscu, które jest dobrze osłonięte od deszczu! Nie ma przeciwskazań do stosowania płytek Azulejo na zewnętrznych ścianach i elewacjach budynków.

Kolory płytek Azulejo

Płytki Azulejo występują w wielu różnych kolorach. Każda partia ma niewielkie różnice kolorystyczne. Płytki w opakowaniu różnią się między sobą, ma to związek z procesem produkcji i jest to normalna cecha wyrobu.

Czyszczenie i pielęgnacja Azulejo

Płytki Azulejo mają poszkliwioną i twardą warstwę wierzchnią przez co są łatwe w utrzymaniu. Polecamy używanie standardowego mopa lub szmatek w połączeniu z delikatnym środkiem czyszczącym Fila Cleaner (do nabycia u nas).

Zamawianie i dostawa

Płytki Azulejo to produkt na indywidualne zamówienie, 100% ręcznie formowany, stąd nie podlega prawu do zwrotu bez podania przyczyny. W przypadku dostawy płytek Azulejo nie ma możliwości płatności za pobraniem. Płytki sprzedawane są na kartony. Jeśli chcecie zobaczyć płytkę na żywo, istnieje możliwość zamówienia próbki za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Jeśli szukają Państwo płytek w innych wymiarach lub kształtach, serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny