Płytki Cementowe Gorseciki "Rozbrat 32"
  • Płytki Cementowe Gorseciki "Rozbrat 32"
  • Płytki Cementowe Gorseciki "Rozbrat 32"
  • Płytki Cementowe Gorseciki "Rozbrat 32"
  • Płytki Cementowe Gorseciki "Rozbrat 32" - przed  remontem
  • Płytki Cementowe Gorseciki "Rozbrat 32" - przed  remontem
  • Płytki Cementowe Gorseciki "Rozbrat 32" - przed  remontem

Płytki Cementowe Gorseciki "Rozbrat 32" - 0,48 m2

Articima
Nr ref.: pc_ROZ32
Cena brutto: 
201,60 zł / szt. 
(420,00 zł m2) 
Wartość: 201,60 zł
Ilość
Termin dostawy ustalany indywidualnie

● Reprodukcja przedwojennych warszawskich płytek cementowych z ul. Rozbrat 32
● Na podłogi i ściany
● 100% ręcznie formowane płytki z Maroka
● Opakowanie: 12 szt. (0,48 m2)
● Format płytki 200x200x16 mm
● Płytka może być wykonana w innych kolorach

Articima
pc_ROZ32
Materiał
Cement
Wymiar
200x200x16 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki łazienkowe
Płytki ścienne
Kształt
Kwadrat
Mrozoodporność
Nie
Impregnacja
Wymagana
Jednostka sprzedaży
0.48 m2 / op.

Płytki Cementowe Gorseciki "Rozbrat 32" - to płytka z historią

"Warszawskie Gorseciki" to obecnie marka sama w sobie. Nazwa dotyczy oryginalnych, przedwojennych mozaikowych płytek posadzkowych wykonanych w charakterystycznym kształcie - gorsetu. Tego typu płytki stosowane były oczywiście nie tylko w przedwojennej Warszawie, ale, co najmniej, w całej przedwojennej Europie. Przepiękne, mozaikowe wzory "Gorsecików" spotyka się przede wszystkim na posadzkach klatek schodowych starych kamienic, a także w historycznych budynkach pełniących funkcje użyteczności publicznej. Spotykane są także w historycznych mieszkaniach, werandach, a czasem nawet w starych ogrodach.

Należy podkreślić, że posadzki z płytek w kształcie gorsetu generalnie wykonywane były z płytek ceramicznych, gresowych - każdy z gorsecików jest pojedynczą płytką. Wykonywano je w bardzo wielu kolorach, a ich kształt umożliwia układanie nieskończonej ilości wzorów. Posadzki z Gorsecików tworzą naprawdę zdumiewający efekt! Należy dodać, że oferujemy również płytki gorseciki wykonywane z gresu barwionego w masie.

Okazało się jednak, że "Gorseciki" były kiedyś tak popularne, że wykonywano również kwadratowe płytki cementowe 20x20 cm, na których nanoszono ten motyw. Płytki cementowe "Gorseciki" również układano w podobnych miejscach jak płytki gresowe. Przedmiotem niniejszej oferty jest właśnie kopia takiego wzoru, którego oryginał znajduje się w kamienicach mieszczących się przy ulicy Rozbrat 32 w Warszawie (Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Pracowników Przemysłu Cukrowniczego). Kopia płytki została wykonana na potrzeby remontu klatek schodowych. Nazwa jaką nadaliśmy tej płytce "Rozbrat 32" ma na celu upamiętnienie historii oraz oddanie szacunku dla pracy ludzi, którzy próbują zachować piękno oryginalnej, historycznej architektury.

Płytki Cementowe Gorseciki "Rozbrat 32" - jak powstała reprodukcja wzoru

Proces reprodukcji płytek cementowych zaczyna się zawsze tak samo - od kontaktu, wstępnego określenia wzoru, potrzebnych ilości oraz przesłania dokumentacji zdjęciowej. Po określeniu tych parametrów sporządzamy naszą ofertę. Następnie oryginalna płytka (czasem potrzeba ich więcej) trafia do naszej pracowni, gdzie opracowujemy ją pod kątem przygotowania do produkcji (dokładne pomiary, projekt graficzny, etc.). Kolejny etap to dostarczenie oryginału do miejsca produkcji płytki - czyli do fabryki Articima w Maroku. Tam wykonywany jest prototyp - na podstawie zdjęć wprowadzane są ew. poprawki w kolorystyce płytek. Po akceptacji przez klienta rozpoczyna się produkcja. Cały proces od momentu pierwszego kontaktu do dostawy do klienta trwa zwykle od 2 do 4 miesięcy.

W przypadku płytki cementowej "Rozbrat 32" pewnym problemem okazało się dobranie odpowiednio "brudnych" szarości w ten sposób, aby zachować maksymalną spójność z oryginałem. Jednak, dzięki naszemu doświadczeniu i dużej sprawności wykonawcy doszliśmy do pożądanego efektu. Reprodukcje płytek cementowych są naszą specjalizacją - pomyślnie zrealizowaliśmy już sporo tego typu projektów!

Płytki Cementowe - informacje ogólne

Płytki cementowe ARTICIMA są ekskluzywnym i unikatowym materiałem wykończeniowym. Wytwarzane ręcznie z cementu, piasku, marmuru oraz pigmentów nieorganicznych. Składają się ze ściśle połączonych ze sobą warstw szarego cementu oraz wielobarwnej warstwy zewnętrznej. Grubość warstwy wzoru wynosi od 3 do 5 mm, co czyni płytki cementowe odpornymi na ścieranie. Mimo ich trwałości koniecznie trzeba wiedzieć jak je impregnować i pielęgnować, gdyż stosowanie niewłaściwych środków chemicznych może uszkodzić powierzchnię płytek. Zarówno cement jak i marmur są wrażliwe na wszelkie środki o odczynie kwaśnym! Prawidłowo zaimpregnowane i nawoskowane płytki są bezproblemowo stosowane we wszelkich pomieszczeniach. Płytki cementowe nie są materiałem mrozoodpornym. 

Cement jest materiałem trwałym – zachowały się obiekty (również w Polsce), które liczą sobie ok. 100 lat i nadal znajdują się w nich oryginalne płytki. Płytki cementowe występują licznie w krajach basenu Morza Śródziemnego i Półwyspu Iberyjskiego. Można je podziwiać praktycznie w całej Europie. Oferowane przez nas płytki pochodzą z rodzinnej marokańskiej manufaktury ARTICIMA, w której bardzo dużą uwagę przykłada się do poszanowania praw i uczciwego wynagradzania pracowników!

Wykonujemy także płytki spoza naszej oferty, możliwa jest modyfikacja kolorystyczna istniejących wzorów. Czas potrzebny na wykonanie nowej wersji płytki wynosi ok. 2 miesiące.

Płytki cementowe są kształtowane ręcznie przez wyspecjalizowanych rzemieślników i nigdy nie należy porównywać ich do tych produkowanych masowo. Kolory płytek mogą różnić się w zależności od danej partii – przy większych powierzchniach należy mieszać płytki z różnych kartonów. Niewielkie uszkodzenia krawędzi lub narożników są wynikiem ręcznej technologii produkcji. Możliwe są także niewielkie różnice wymiarowe. Tak zwane „niedoskonałości” tworzą unikatowe wrażenie końcowe, często niepowtarzalne. Reklamacji w żadnym przypadku nie podlegają cechy wynikające bezpośrednio z charakteru produkcji, w szczególności są to: niewielkie uszkodzenia narożników i krawędzi, niewielkie różnice wymiarowe, nieznaczne nierówności i niedokładności wzorów, niejednolitość barwy na płytce, różnice kolorystyczne pomiędzy poszczególnymi płytkami z danej partii. Po instalacji na powierzchni płytek czasem mogą pojawić się mikro pęknięcia (tzw. harris) - jest on praktycznie niewidoczny i nie wpływa na właściwości użytkowe powierzchni, niezależnie od miejsca zastosowania (np. w brodziku).

Płytki są objęte 2-letnią gwarancja producenta, pod warunkiem prawidłowego wykonania montażu i stosowania właściwej pielęgnacji (dotyczy konsumentów). Reklamacje dotyczące widocznych wad płytek rozpatrywane są wyłącznie do wysokości wartości płytek i nie obejmują kosztów montażu. Układający jest zobowiązany do kontroli płytek przed ułożeniem.

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny