Terakota COTTO 20x20
  • Terakota COTTO 20x20
  • Płytki terakota Cotto 20x20 w Muzeum w Elblągu
  • Terakota COTTO 20x20
  • Płytki Cotto 20x20 w kuchni
  • Płytki Cotto łazienka, brodzik
  • Terakota COTTO 20x20
  • Terakota COTTO 20x20 - Muzeum Archeologiczne Elbląg
  • Terakota COTTO 20x20 - taras
  • Terakota COTTO 20x20 - taras
  • Terakota COTTO 20x20 - taras

Terakota COTTO 15x15

Rogiński Warsztat Artystyczny
Nr ref.: COTTO_15x15
Cena brutto: 
299,00 zł / szt. 
(299,00 zł m2) 
Wartość: 299,00 zł
Ilość
Termin dostawy ustalany indywidualnie

Ręcznie formowane podłogowe Płytki Cotto z prawdziwej terakoty (gliny), idealne do kuchni, na korytarz, do salonu i łazienki, a nawet na tarasy! Niezastąpione w renowacji zabytków oraz wszędzie tam, gdzie obecny jest styl rustykalny. Format płytek ok. 150x150x12 mm, może różnić się z powodu ręcznej technologii wykonania.

COTTO_15x15
Materiał
Ceramika
Wymiar
150x150x12 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki tarasowe
Płytki łazienkowe
Kształt
Kwadrat
Tonacja płytek
czerwień ceglana
Kolor katalogowy
Naturalna terakota
Mrozoodporność
Tak
Impregnacja
Wymagana
Jednostka sprzedaży
1.00 m2 / m2

Płytki Terakota Cotto - tradycyjne klinkierowe płytki podłogowe

Terakota COTTO to ceramiczne płytki podłogowe pochodzące z rodzinnej manufaktury Rogiński Warsztat Artystyczny. Płytki wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości masy klinkierowej. Płytki nawiązują wyglądem do antycznych podłóg ze starej cegły lub podłóg hiszpańskich, czy włoskich - podłóg w stylu śródziemnomorskim (płytki COTTO).

Kolorystyka Płytek Cotto i Terakoty Gotyckiej, jaką obserwujemy na zdjęciach jest pochodną czasu, w którym wykonana była dana realizacja. Skład gliny na której pracujemy zmienia się przez lata, na kolor wpływa też sposób wypału terakoty. Jednak możemy przyjąć dwa podstawowe rozróżnienia koloru: kolor mono i kolor mix. Kolor mono – oznacza, że dana partia płytek jest prawie jednolita w kolorze, występuje mało cieniowań. Kolor mix – to duże różnice w kolorach w danej partii, liczne cieniowania, a także ciemnoszare lub czarne “przepały”. Pamiętajmy – jeżeli zamówienie zostanie złożone z odpowiednim wyprzedzeniem, będziemy w stanie wykonać płytki w tonacji barwnej dopasowanej do Państwa potrzeb. Domyślnie wysyłamy Klientom terakotę w wersji kolorystycznej mono.

Tradycyjna technologia produkcji została dostosowana do potrzeb współczesnego rynku - płytki są mrozoodporne (badanie na 100 cykli), posiadają niską ścieralność. Można stosować je na otwartych tarasach oraz na ciągach o wzmożonym ruchu pieszych. Płytki doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe. Naturalna terakota podłogowa wymaga odpowiedniej impregnacji podczas procesu montażu - przy zachowaniu naszych zaleceń utrzymanie czystości oraz pielęgnacja płytek z terakoty jest bardzo prosta.

Oferowana przez nas Terakota COTTO znalazła uznanie wśród wielu klientów zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych - płytki cotto wykorzystano m. in. w kościołach, restauracjach, obiektach pałacowo parkowych oraz w bardzo wielu pomieszczeniach prywatnych.

Zobacz również

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny