Płytki terakota 25x12 w restauracji
  • Płytki terakota 25x12 w restauracji
  • Płytki terakota cotto 25x12
  • Płytki terakota 25x12 w sklepie
  • Płytki terakota 25x12 showroom
  • Płytki terakota 25x12 showroom
  • Płytki terakota 25x12 taras
  • Płytki terakota Cotto 25x12

Terakota COTTO 25x12x1,2

Rogiński Warsztat Artystyczny
Nr ref.: COTTO_25x12
Cena brutto: 
299,00 zł / szt. 
(299,00 zł m2) 
Wartość: 299,00 zł
Ilość
Termin dostawy ok. 5 dni roboczych.

Cena promocyjna ważna do wyczerpania obecnego stanu magazynowego.

Podłogowa Płytka Cotto z naturalnej terakoty w formacie klasycznej cegły. Ułożysz z niej tradycyjną, ceglaną podłogę w Twoim wnętrzu lub nawet na tarasie! Niezastąpiona przy remontach zabytków. Płytki idealne do układania w jodełkę lub w tzw. kwadrat. Format płytek ok. 250x120x12 mm, może różnić się z powodu ręcznej technologii wykonania. Cena za 1 m2 dotyczy 26-28 szt. płytek i uwzględnia fugę o szerokości ok. 6-7 mm.

COTTO_25x12
Materiał
Ceramika
Wymiar
250x120x12 mm
Przeznaczenie
Płytki elewacyjne
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki tarasowe
Płytki łazienkowe
Kształt
Prostokąt
Tonacja płytek
czerwień ceglana
Kolor katalogowy
Naturalna terakota
Mrozoodporność
Tak
Impregnacja
Wymagana
Jednostka sprzedaży
1.00 m2 / m2

Płytki Cotto - tradycyjna podłoga z cegły

Terakota COTTO to ceramiczne płytki podłogowe pochodzące z rodzinnej manufaktury Rogiński Warsztat Artystyczny. Płytki wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości masy klinkierowej. Płytki nawiązują wyglądem do antycznych podłóg ze starej cegły lub podłóg hiszpańskich, czy włoskich - podłóg w stylu śródziemnomorskim (płytki COTTO).  Kolorystyka Płytek Cotto i Terakoty Gotyckiej, jaką obserwujemy na zdjęciach jest pochodną czasu, w którym wykonana była dana realizacja. Skład gliny na której pracujemy zmienia się przez lata, na kolor wpływa też sposób wypału terakoty. Jednak możemy przyjąć dwa podstawowe rozróżnienia koloru: kolor mono i kolor mix. Kolor mono – oznacza, że dana partia płytek jest prawie jednolita w kolorze, występuje mało cieniowań. Kolor mix – to duże różnice w kolorach w danej partii, liczne cieniowania, a także ciemnoszare lub czarne “przepały”. Pamiętajmy – jeżeli zamówienie zostanie złożone z odpowiednim wyprzedzeniem, będziemy w stanie wykonać płytki w tonacji barwnej dopasowanej do Państwa potrzeb. Domyślnie wysyłamy Klientom terakotę w wersji kolorystycznej mono.

Tradycyjna technologia produkcji została dostosowana do potrzeb współczesnego rynku - płytki są mrozoodporne (badanie na 100 cykli), posiadają niską ścieralność. Można stosować je na otwartych tarasach oraz na ciągach o wzmożonym ruchu pieszych. Płytki doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe. Naturalna terakota podłogowa wymaga odpowiedniej impregnacji podczas procesu montażu - przy zachowaniu naszych zaleceń utrzymanie czystości oraz pielęgnacja płytek z terakoty jest bardzo prosta.

Oferowana przez nas Terakota COTTO znalazła uznanie wśród wielu klientów zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych - Płytki Cotto wykorzystano m. in. w kościołach, restauracjach, obiektach pałacowo parkowych oraz w bardzo wielu pomieszczeniach prywatnych.

Zobacz również

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny