Mozaika Pałcowa
  • Mozaika Pałcowa
  • Mozaika Pałcowa
  • Mozaika Pałcowa

Terakota, mozaika PAŁACOWA

Rogiński Warsztat Artystyczny
Nr ref.: C_diam
Cena brutto: 
369,00 zł / szt. 
Wartość: 369,00 zł
Ilość
Termin dostawy ustalany indywidualnie

Płytki nawiązuje do podłóg renesansowych i barokowych, dedykowane do zabytków. Ten kształt występuje powszechnie także na południu Europy - m. in. w Prowansji, czy Toskanii. Płytka kwadratowa cotto ok. 195x195x12 mm. Płytka sześciobok ok. 250x40x12 mm. Format może różnić się z powodu ręcznej technologii wykonania. Cena za 1 m2 dotyczy 15 szt. płytek kwadratowych i 30 szt. płytek sześciobocznych. Mamy możliwość wykonania także innych kształtów mozaiki np. ośmiokątnej.

C_diam
Materiał
Ceramika
Wymiar
200x200x12 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Płytki mozaika
Płytki podłogowe
Płytki tarasowe
Płytki łazienkowe
Kształt
Diament
Wieloelementowy, mozaika
Tonacja płytek
czerwień ceglana
Kolor katalogowy
Naturalna terakota
Mrozoodporność
Tak
Impregnacja
Wymagana
Jednostka sprzedaży
1.00 m2 / m2

Terakota, mozaika PAŁACOWA z płytek kwadratowych i diament

Terakota COTTO to ceramiczne płytki podłogowe pochodzące z rodzinnej manufaktury Rogiński Warsztat Artystyczny. Płytki wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości masy klinkierowej. Płytki nawiązują wyglądem do antycznych podłóg ze starej cegły lub podłóg hiszpańskich, czy włoskich - podłóg w stylu śródziemnomorskim (płytki COTTO). Tradycyjna technologia produkcji została dostosowana do potrzeb współczesnego rynku - płytki są mrozoodporne (badanie na 100 cykli), posiadają niską ścieralność. Można stosować je na otwartych tarasach oraz na ciągach o wzmożonym ruchu pieszych. Płytki doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe. Naturalna terakota podłogowa wymaga odpowiedniej impregnacji podczas procesu montażu - przy zachowaniu naszych zaleceń utrzymanie czystości oraz pielęgnacja płytek z terakoty są bardzo proste.

Kolorystyka Płytek Cotto i Terakoty Gotyckiej, jaką obserwujemy na zdjęciach jest pochodną czasu, w którym wykonana była dana realizacja. Skład gliny na której pracujemy zmienia się przez lata, na kolor wpływa też sposób wypału terakoty. Jednak możemy przyjąć dwa podstawowe rozróżnienia koloru: kolor mono i kolor mix. Kolor mono – oznacza, że dana partia płytek jest prawie jednolita w kolorze, występuje mało cieniowań. Kolor mix – to duże różnice w kolorach w danej partii, liczne cieniowania, a także ciemnoszare lub czarne “przepały”. Pamiętajmy – jeżeli zamówienie zostanie złożone z odpowiednim wyprzedzeniem, będziemy w stanie wykonać płytki w tonacji barwnej dopasowanej do Państwa potrzeb. Domyślnie wysyłamy Klientom terakotę w wersji kolorystycznej mono.

Oferowana przez nas Terakota COTTO znalazła uznanie wśród wielu klientów zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych - Płytki Cotto wykorzystano m. in. w kościołach, restauracjach, obiektach pałacowo parkowych oraz w bardzo wielu pomieszczeniach prywatnych.

Zobacz również

Cegiełki Cotto 10x5 mozaika z cegły na podłogę i ścianę

Cegiełka COTTO 10x5 TUMBLED

Cena podstawowa 239,00 zł -120,00 zł Cena 119,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 239.00 zł
  • Wyprzedaż!
  • -120,00 zł

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny