Terakota, mozaika GWIAZDY
  • Terakota, mozaika GWIAZDY
  • Terakota, mozaika GWIAZDY
  • Terakota, mozaika GWIAZDY
  • Terakota, mozaika GWIAZDY
  • Terakota, mozaika GWIAZDY
  • Terakota, mozaika GWIAZDY
  • Terakota, mozaika GWIAZDY
  • Terakota, mozaika GWIAZDY
  • Terakota, mozaika GWIAZDY

Terakota, mozaika GWIAZDY

Rogiński Warsztat Artystyczny
Nr ref.: COTTO_hex_1
Cena brutto: 
369,00 zł / szt. 
Wartość: 369,00 zł
Ilość
Termin dostawy ustalany indywidualnie.

Cena promocyjna ważna do wyczerpania obecnego stanu magazynowego.

Mozaika Gwiazdy jest przeznaczona dla ekskluzywnych wnętrz - lobby hotelowych, czy restauracji w stylowych budynkach. Z surową jakością terakoty kontrastuje nietypowa forma i kompozycja płytek. To rozwiązanie jest dobre dla reprezentacyjnych podłóg na planie koła np. w rotundach. Płytka sześciokątna ok. 210x190x12 mm, długość boku ok. 110 mm. Płytka romb o boku ok 110 mm. Format może różnić się z powodu ręcznej technologii wykonania. Cena za 1 m2 dotyczy 19-21 płytek sześciokątnych + 19-21 rombów i uwzględnia fugę o szerokości ok. 6-7 mm.

COTTO_hex_1
Materiał
Ceramika
Wymiar
210x190x12 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Płytki mozaika
Płytki podłogowe
Płytki tarasowe
Płytki łazienkowe
Kształt
Romb
Sześciokąt
Wieloelementowy, mozaika
Tonacja płytek
czerwień ceglana
Kolor katalogowy
Naturalna terakota
Mrozoodporność
Tak
Impregnacja
Wymagana
Jednostka sprzedaży
1.00 m2 / m2

Mozaika z płytek sześciokątnych i rombów GWIAZDY

Terakota COTTO to ceramiczne płytki podłogowe pochodzące z rodzinnej manufaktury Rogiński Warsztat Artystyczny. Płytki wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości masy klinkierowej. Płytki nawiązują wyglądem do antycznych podłóg ze starej cegły lub podłóg hiszpańskich, czy włoskich - podłóg w stylu śródziemnomorskim (płytki COTTO). Tradycyjna technologia produkcji została dostosowana do potrzeb współczesnego rynku - płytki są mrozoodporne (badanie na 100 cykli), posiadają niską ścieralność. Można stosować je na otwartych tarasach oraz na ciągach o wzmożonym ruchu pieszych. Płytki doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe. Naturalna terakota podłogowa wymaga odpowiedniej impregnacji podczas procesu montażu - przy zachowaniu naszych zaleceń utrzymanie czystości oraz pielęgnacja płytek z terakoty jest bardzo prosta.

Kolorystyka Płytek Cotto i Terakoty Gotyckiej, jaką obserwujemy na zdjęciach jest pochodną czasu, w którym wykonana była dana realizacja. Skład gliny na której pracujemy zmienia się przez lata, na kolor wpływa też sposób wypału terakoty. Jednak możemy przyjąć dwa podstawowe rozróżnienia koloru: kolor mono i kolor mix. Kolor mono – oznacza, że dana partia płytek jest prawie jednolita w kolorze, występuje mało cieniowań. Kolor mix – to duże różnice w kolorach w danej partii, liczne cieniowania, a także ciemnoszare lub czarne “przepały”. Pamiętajmy – jeżeli zamówienie zostanie złożone z odpowiednim wyprzedzeniem, będziemy w stanie wykonać płytki w tonacji barwnej dopasowanej do Państwa potrzeb. Domyślnie wysyłamy Klientom terakotę w wersji kolorystycznej mono.

Oferowana przez nas Terakota COTTO znalazła uznanie wśród wielu klientów zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych - Płytki Cotto wykorzystano m. in. w kościołach, restauracjach, obiektach pałacowo parkowych oraz w bardzo wielu pomieszczeniach prywatnych.

Mozaika GWIAZDY została wykorzystana w Dworze Sześć Dębów w Prusewie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego pięknego obiektu i wypróbowania doskonałych potraw tam oferowanych. Link do strony Dworu. 

Zobacz również

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny