Terakota Gotycka

Terakota Gotycka
Terakota gotycka to ceramiczne płytki podłogowe produkowane przez rodzinną manufakturę Rogiński Warsztat Artystyczny. Płytki są wykonane ręcznie z wysokiej jakości masy klinkierowej, idealnie oddają wygląd średniowiecznych podłóg ze starej cegły.
Pokaż więcej »
Terakota GOTYCKA 25x12

Terakota GOTYCKA 25x12

270,00

Terakota PRÓBKI

Terakota PRÓBKI

20,00

Terakota GOTYCKA 30x9

Terakota GOTYCKA 30x9

270,00

Terakota GOTYCKA 10x20

Terakota GOTYCKA 10x20

270,00

Terakota GOTYCKA 17x17

Terakota GOTYCKA 17x17

270,00

Terakota GOTYCKA 10x10 kremowa

Terakota GOTYCKA 10x10 kremowa

5,00

Terakota GOTYCKA 20x20

Terakota GOTYCKA 20x20

250,00

Terakota GOTYCKA 10x10

Terakota GOTYCKA 10x10

290,00

Terakota GOTYCKA 30x15

Terakota GOTYCKA 30x15

250,00

Terakota Gotycka

Chociaż cegła jest materiałem budowlanym wykorzystywanym już od starożytności, to w kulturze europejskiej szczególnie wiąże się ją z okresem średniowiecza. To wtedy powstały monumentalne budowle z tego czerwonego, wyrazistego budulca: zamki, mury obronne, wielkie katedry. Okazuje się, że moda na średniowieczne motywy jest dużo trwalsza, a terakota gotycka to tworzywo, które wspaniale komponuje się ze współczesną architekturą.

Średniowieczna podłoga z cegły

Wykonywane ręcznie w rodzinnej manufakturze Rogiński Warsztat Artystyczny płytki podłogowe, nadadzą podłodze prawdziwie średniowieczny charakter. Wysokiej jakości masa klinkierowa oraz doświadczenie i pasja rzemieślników gwarantują niezwykle oryginalną posadzkę. Powierzchnia płytek ceramicznych zawiera naturalne zgnioty i ubytki, które dodają im uroku i charakteru naprawdę wiekowego materiału. Starannie wykonane płytki nawiązują do średniowiecznej podłogi z cegły. Przede wszystkim dlatego stają się wyborem konserwatorów zabytków oraz architektów. Powierzchnia ceglanych płytek jest na tyle naturalna, że bez problemu komponują się one w starych, zabytkowych podłogach w miejscach takich jak muzea, czy gotyckie kościoły.  

Terakota - podłoga z charakterem

Przypominająca starą cegłę terakota to obowiązkowy materiał dla wszystkich, którzy marzą o tradycyjnym wnętrzu lub wnętrzu w stylistyce retro. Terakota gotycka będzie doskonałym wyborem, ponieważ sama w sobie jest nietuzinkową dekoracją. Dodatkowym atutem tego materiału jest fakt, że jest on bardzo wytrzymały i nie wymaga trudnej ani drogiej pielęgnacji. Nadaje się do często eksploatowanych wnętrz, dlatego sprawdzi się jako terakota do holu, nawet w wyjątkowo często uczęszczanym miejscu publicznym. Gotyckie płytki to także pomysł na podłogę do kuchni – terakota po uprzedniej impregnacji jest odporna na wilgoć. Ceglane elementy wystroju pasują do stylowych, dużych kuchni, przypominających wiejskie dwory. Niezwykle elegancka, wręcz królewska kuchnia wiktoriańska również zyska wiele uroku dzięki naturalnej, tradycyjnej ceglanej podłodze.

Coraz popularniejsze są nowoczesne aranżacje wnętrz, w których ceglane elementy odgrywają istotną rolę. Wnętrza w stylu minimalistycznym, w których ceglana podłoga kontrastuje z betonowymi ścianami to modne rozwiązanie do salonu. Oszczędny w dekoracjach i ornamentach styl skandynawski, przywodzący na myśl surowe piękno północy to również ręcznie wykonana terakota. Bardzo często ceramiczne płytki podłogowe w stylu gotyckim wykorzystywane są przy aranżacjach loftów, czyli mieszkań w budynkach pofabrycznych. Ceglane odcienie pięknie kontrastują z bielą ścian, a także z tonami szarości.

Terakota na tarasie

Warto zaznaczyć, że terakota jest mrozoodporna, dlatego można pokusić się o jej wykorzystanie na tarasie, czy chociażby na balkonie. Ręcznie formowane płytki są bardzo trwałe, dlatego bez obaw można używać ich na zewnątrz. Ceglana podłoga na tarasie to wstęp do zaaranżowania bardzo przyjemnego miejsca do wypoczynku, przypominającego patio rodem znad Morza Śródziemnego. Nastrojowe wieczory z książką na tarasie w stylu hiszpańskim to relaks, o którym marzy wielu!