Płytki Zellige Antracyt
  • Płytki Zellige Antracyt
  • Płytki Zellige10x10 - Antracyt - Łazienka
  • Płytki Zellige 10x10 Antracyt
  • Płytki Zellige 10x10 i 5x5 - Antracyt - Łazienka
  • Płytki Zellige - Antracyt - Łazienka
  • Płytki Zellige - Antracyt - Łazienka

Płytki Zellige - Antracyt

Rzemiosło z Maroka
Nr ref.: DRZE-ANT1010
Cena brutto: 
559,00 zł / szt. 
(559,00 zł m2) 
Wartość: 559,00 zł
Wymiar
Ilość
string(9) "available"

string(89) "Produkt na zamówienie. Czas dostawy 4-12 tygodni. Dokładny termin dostawy na zapytanie."

string(50) "Produkt na zamówienie. Czas dostawy 4-12 tygodni."

int(49)

Produkt na zamówienie. Czas dostawy 4-12 tygodni. Dokładny termin dostawy na zapytanie.

● Oryginalne Zellige z Maroka
● Ekskluzywne płytki ścienne do wnętrz
● 100% ręcznie formowane
● Opakowanie: 100 lub 400 szt. (1 m2)

DRZE-ANT1010
Materiał
Ceramika szkliwiona
Wymiar
50x50x10 mm
100x100x10 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Płytki łazienkowe
Płytki ścienne
Kształt
Kwadrat
Tonacja płytek
czarny, szary
Kolor katalogowy
Antracyt Zellige
Mrozoodporność
Nie
Impregnacja
Niewymagana
Jednostka sprzedaży
1 m2 / op.

Płytki Zellige Antracyt

Zellige Antracyt to tradycyjna marokańska formowana ręcznie płytka ścienna o wymiarach ok. 10x10 cm lub 5x5 cm i grubości ok. 1 cm, pochodząca z fabryki w Fezie w Maroku. Dzięki specyficznej metodzie produkcji płytki są niejednorodne w kolorze i mają bardzo żywą strukturę powierzchni. Chociaż płytka wygląda rustykalnie, doskonale pasuje również do nowoczesnego wnętrza...

Ten rodzaj płytek zdobył ogromną popularność na całym świecie. Pamiętajcie - prawdziwe płytki Zellige pochodzą wyłącznie z Maroka i są wytwarzane wyłącznie ręcznie. Ilość pracy, która jest potrzebna do uzyskania tych płytek jest po prostu ogromna.

Płytki Zellige, co musisz o nich wiedzieć?

Glinę używaną do produkcji Zellige można znaleźć tylko w Maroku. Glina ta jest niejednorodna, zawiera między innymi cząsteczki wapnia, które można zaobserwować na powierzchni płytki lub w szkliwie. W efekcie na powierzchni mogą powstawać niewielkie wybrzuszenia, wklęśnięcia lub odpryski. Ponieważ jest to produkt wykonany całkowicie ręcznie, są one dopuszczalne, jeśli nie są większe niż 1 cm2. Dlatego zalecamy zamówienie 10-15 % nadmiaru lub wykorzystanie płytek z odpryskami na docinki. Jest to charakterystyczne dla tego typu płytek i stanowi o ich unikalności.

Po wypale (piece opala się drewnem lub łupinami pistacji) poszkliwione płytki docina się ręcznie, przy pomocy specjalnego młotka do żądanego wymiaru i kształtu. Płytka jest docięta pod kątem, przez co krawędź szkliwionej powierzchni jest bardzo ostra, co pozwala na układanie ich praktycznie bez fugi. Mimo to zalecamy fugę 1-2 mm, aby powierzchnia mogła być jak najlepiej uszczelniona, jest to szczególnie ważne przy układaniu w miejscach wilgotnych. Efektem jest też ładniejszy wygląd ogólny. W ten sam sposób powstają słynne marokańskie mozaiki, które są unikatem na skalę całego świata.

Gdzie można stosować płytki Zellige?

Zellige można stosować tylko jako płytki ścienne. Jeśli szukasz tego typu płytek na podłogę, zobacz nasze płytki Plattas i Bejmat. W naszym sklepie przyjęliśmy zasadę, że ze względu na klimat, oryginalne płytki Zellige w Polsce można stosować wyłącznie wewnątrz budynków. Jeżeli jednak koniecznie chcecie zastosować je na zewnątrz, to zawsze pod zadaszeniem i w miejscu, które jest dobrze osłonięte od deszczu!

Zellige to idealne płytki do przedpokoju, toalety, łazienki i kuchni. Zellige również nadają się świetnie do lokali gastronomicznych!

Kolory i rozmiary płytek Zellige

Zellige występują w wielu różnych kolorach. Każda partia ma niewielkie różnice kolorystyczne. Płytki w opakowaniu różnią się między sobą, ma to związek z procesem produkcji i jest to normalne. Powierzchnia płytek jest nieregularna, więc może to spowodować powstanie ostrych krawędzi. Zellige są cięte ręcznie na różne rozmiary i kształty, najczęściej spotykane to kwadrat i prostokąt. Jednak w Maroku powstają przeróżne i skomplikowane kształty, z których wytwarzane są na mozaiki. Możemy zlecić wyprodukowanie płytek Zellige niemalże w każdym kształcie, który przypadnie Wam do gustu.

Montaż Zellige

Marokańskie płytki wymagają dodatkowej uwagi przy montażu. Przy zakupie otrzymasz instrukcję krok po kroku ze szczegółowymi uwagami. Zalecamy dokładne przeczytanie tej instrukcji przed instalacją płytek.

Zamawianie i dostawa

Płytki Zellige to produkt na indywidualne zamówienie, 100% ręcznie formowany, stąd nie podlega prawie do zwrotu bez podania przyczyny. W przypadku dostawy płytek Zellige nie ma możliwości płatności za pobraniem. Płytki sprzedawane są na kartony. Są one solidnie zapakowane na palecie, a szansa ich uszkodzenie w transporcie jest zminimalizowana. Jeśli chcecie zobaczyć płytkę na żywo, istnieje możliwość zamówienia próbki za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Czyszczenie i pielęgnacja Zellige

Płytki Zellige mają poszkliwioną i dość twardą warstwę wierzchnią przez co są łatwe w utrzymaniu. Zalecane jest cotygodniowe zmywanie szmatką z mikrofibry z samą wodą lub z użyciem delikatnego środka czyszczącego np. Fila Cleaner.

Pliki do pobrania

Specyfikacja płytek Z, B

Specyfikacja płytek marokańskich Zellige, Bejmat

Pliki do pobrania (1.47M)

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny