• Wyprzedaż!
  • -120,00 zł
Cegiełki Cotto 10x5 mozaika z cegły na podłogę i ścianę
  • Cegiełki Cotto 10x5 mozaika z cegły na podłogę i ścianę
  • Cegiełki Cotto 10x5 mozaika z cegły na podłogę i ścianę

Cegiełka COTTO 10x5 TUMBLED

Rogiński Warsztat Artystyczny
Nr ref.: COTTO_10x5
Cena brutto: 
239,00 zł 
119,00 zł / szt. 
(119,00 zł m2) 
Wartość: 119,00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 239.00 zł
Ilość
Termin dostawy ustalany indywidualnie

Cegiełka podłogowa COTTO jest pięknym materiałem wykończeniowym. Łączy w sobie urok płytek rustykalnych oraz finezję mozaiki. Płytki są idealne do układania w jodełkę. Można je stosować w łazienkach i w  kuchniach. Zaimpregnowana mozaika jest w pełni odporna na wszelkie zabrudzenia. Impregnacja zabezpiecza również fugi. Format płytki ok. 95x45x12 mm, może różnić się z powodu ręcznej technologii wykonania. Krawędzie antykowane. Cena dotyczy 200 sztuk płytek, taka ilość wystarcza na ułożenie ok. 1 m2 powierzchni.

Produkty przecenione nie podlegają zwrotom.

COTTO_10x5
Materiał
Ceramika
Wymiar
100x50x12 mm
Przeznaczenie
Płytki kuchenne
Płytki mozaika
Płytki podłogowe
Płytki łazienkowe
Płytki ścienne
Kształt
Prostokąt
Wieloelementowy, mozaika
Tonacja płytek
czerwień ceglana
Kolor katalogowy
Naturalna terakota
Mrozoodporność
Tak
Impregnacja
Wymagana
Jednostka sprzedaży
1.00 m2 / m2

Cegiełki Cotto 10x5 - piękna mozaika z cegły na podłogę i ścianę

Terakota COTTO to ceramiczne płytki podłogowe pochodzące z rodzinnej manufaktury Rogiński Warsztat Artystyczny. Płytki wykonywane są ręcznie z wysokiej jakości masy ceramicznej. Płytki nawiązują wyglądem do antycznych podłóg ze starej cegły lub podłóg hiszpańskich, czy włoskich - podłóg w stylu śródziemnomorskim (płytki COTTO). Kolorystyka Płytek Cotto i Terakoty Gotyckiej, jaką obserwujemy na zdjęciach jest pochodną czasu, w którym wykonana była dana realizacja. Skład gliny na której pracujemy zmienia się przez lata, na kolor wpływa też sposób wypału terakoty. Jednak możemy przyjąć dwa podstawowe rozróżnienia koloru: kolor mono i kolor mix. Kolor mono – oznacza, że dana partia płytek jest prawie jednolita w kolorze, występuje mało cieniowań. Kolor mix – to duże różnice w kolorach w danej partii, liczne cieniowania, a także ciemnoszare lub czarne “przepały”. Pamiętajmy – jeżeli zamówienie zostanie złożone z odpowiednim wyprzedzeniem, będziemy w stanie wykonać płytki w tonacji barwnej dopasowanej do Państwa potrzeb. Domyślnie wysyłamy Klientom terakotę w wersji kolorystycznej mono.

Tradycyjna technologia produkcji została dostosowana do potrzeb współczesnego rynku - płytki są mrozoodporne (badanie na 100 cykli), posiadają niską ścieralność. Można stosować je na otwartych tarasach oraz na ciągach o wzmożonym ruchu pieszych. Płytki doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe. Naturalna terakota podłogowa wymaga odpowiedniej impregnacji podczas procesu montażu - przy zachowaniu naszych zaleceń utrzymanie czystości oraz pielęgnacja płytek z terakoty jest bardzo prosta. Oferowana przez nas Terakota COTTO znalazła uznanie wśród wielu klientów zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych - Płytki Cotto wykorzystano m. in. w kościołach, restauracjach, obiektach pałacowo parkowych oraz w bardzo wielu pomieszczeniach prywatnych.

Produkty przecenione nie podlegają zwrotom.

Zobacz również

Obserwuj nas na Instagramie! @domrustykalny